Garai Attila (szerk.): A természet ABC-je. Családi kérdezz-felelek. Bp., 1995, Reader's Digest Válogatás. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
Franciscus Calceolarius: Petri Andreae Matthioli senensis, medici compendium. Bp.,1992, Franklin-ny. Latin nyelven. Kiadói aranyozott álbordás egészbőr-kötés, fém csatokkal, kiadói aranyozott kartontokban, kísérőfüzet nélkül, jó állapotban. 1138. számozott példány.
Petrus Andreas Matthiolus (1501-1577) sienai orvos gyógynövényekről készült kivonata. Szövegközti ábrákkal gazdagon illusztrálva. Hasonmás kiadás.
Balbi Adorján: Egyetemes Földrajza a művelt közönség számára Átdolg. és kibőv. Czirbusz Géza. V. kötet I. rész. Európa. Az Alpok és a Kárpátok hegyvidéke. A szövegbe nyomott számos ábrázolattal. Nagybecskerek, 1899, Pleitz Fer. Pál. Korabeli sérült gerincű félvászon kötésben.
Aussereuropäische Erdteile. E. von Seydlitz'sche Geographie III. kötet. Breslau, 1927, Ferdinand Hirt. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval./ Linen-binding, with worn and spotty cover, in German language.
Dr. Carl Zehden: Handels-Geographie auf Grundlage der neuesten Forschungen und Ergebnisse der Statistik. Wien, 1876, Alfred Hölder, 6+515 p.+1 kihajtható térkép-melléklettel. Német nyelven. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, javított gerinccel, megerősített kötéssel, szakadozott térkép-melléklettel./
Linen-binding, damaged, in German language.
A sebészet kézikönyve. Druitt's Surgeon's Vade-mecum. 12. kiadás. Szerk. Stanley Boyd. Ford. Dr. Bakó Sándor. Az eredetivel összehasonlította Dr. Réczey Imre. 373 fametszetű ábrával.
Bp. 1890. Eggenberger. XV. 1109 p. 1 sztl.lev. Korabeli, félvászon-kötésben, festett lapszéllel.
A magyar orvosok és természetvizsgálók 1876. augusztus 22-től egész 28-ig Máramaros-szigeten tartott XIX. nagygyűlésének történeti vázlata és munkálatai. Szerk.: Dr. Gerlóczy Gyula, Dr. Dulácska Géza. Pólya József és György József orvostudorok arczképeivel és több fametszettel. Bp.,1878, M. Kir. Egyetemi Könyvnyomda,
XXX+168 p.+ 7 t. Papírkötés, rossz állapotban, szétvált, sérült kötéssel, hiányzó borítóval, Pólya József arcképe, egy tábla és az utolsó oldal hiányzik.
Benne számos érdekes írással, többek között Máramarosszigetről.