Dr. Maywald József:könyvei, 3 db:
Görög nyelvtan. Rövid, áttekinthető előadásban. Függelékül: Az Ión szójárás vázlata. Gimnáziumi használatra. Nyolcadik, változatlan kiadás.+
Görög gyakorló- és olvasókönyv. I. rész: A név és szabályos w-végű ige. Gimnáziumi használatra. Nyolcadik, változatlan kiadás.+
Görög gyakorló- és olvasókönyv. II. rész: Szemelvények Xenophon s a görög lírikusok műveiből. Gimnáziumi használatra. Hatodik, változatlan kiadás. Sajtó alá rendezte: Vayer Lajos. Bp., 1922, Kókai Lajos. Kiadói spirálozott kartonált papírkötés, a borítókon található kisebb foltoktól eltekintve szép állapotban.
Achille Loria: A szociológia feladatai és iskolái. A szerzőnek a magyar kiadáshoz írt eredeti előszavával. Fordította Pór Ödön. Bp.,1907, Grill. Károly. Korabeli egészvászon-kötés, kissé foltos elülső borítóval, jó állapotban.
Szülők könyve. Zimmermann Ottó Könyve nyomán átdolgozta Kőrösi Henrik. Bp., 1928, Kir. Magyar Egyetemo Nyomda. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopottas borítóval, sérült hiányzó gerinccel, de belül jó állapotban.
Achille Loria: A szociológia feladatai és iskolái. Fordította: Pór Ödön. Bp.,1907, Grill Károly. Korabeli kissé kopottas egészvászon-kötés, kijáró elülső szennylappal.