https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Folyamatos online aukciók

Tételek lista

Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 240

Az árverés lejárt! A tétel hamarosan kikiáltásra kerül
[Losontzi István]: Hármas Kis-Tükör, melly Magyarország I. Legujabb földleirását, II. Régibb és legujabb polgári állapotát, III. A Magyar nemzetnek régibb és legujabb történetét hiven ábrázolja. Magyarország és Erdély földabroszával. XIII. toldalékkal. 1849- és 1850. évi kiadás. Pest, 1850, Trattner-Károlyi, 16+192+144+112 p.+ 1 t.(kihajtható térkép; Magyar és Erdély ország közönséges földképe.) Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, tulajdonosi bejegyzésekkel, magánkönyvtári pecsétekkel az elülső szennylapon, a térkép szakadt.
15000.

[Losontzi István]: Hármas Kis-Tükör, melly Magyarország' I. Legujabb földleirását, II. Régibb és legujabb polgári állapotát, III. A' Magyar nemzetnek régibb és legujabb történetét hiven ábrázolja. Magyarország és Erdély földabroszával. XIII. toldalékkal. 1849- és 1850. évi kiadás. Pest, 1850, Trattner-Károlyi, 16+192+144+112 p.+ 1 t.(kihajtható térkép; Magyar és Erdély ország közönséges földképe.) Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, tulajdonosi bejegyzésekkel, magánkönyvtári pecsétekkel az elülső szennylapon, a térkép szakadt.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
28 000 Ft
75,68
EUR
,
82,35
USD
Ajánlatok száma:
1
Breznay Imre: Eger a XVIII. században I-II. kötet: Eger, 1933-1934, Egri-Nyomda Rt., 288+336 p. Kiadói papírkötés, a II. kötet gerincén kis javítással, egyébként szép állapotban, felvágatlan példány. Ritka!
15001.

Breznay Imre: Eger a XVIII. században I-II. kötet: Eger, 1933-1934, Egri-Nyomda Rt., 288+336 p. Kiadói papírkötés, a II. kötet gerincén kis javítással, egyébként szép állapotban, felvágatlan példány. Ritka!

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
11 000 Ft
29,73
EUR
,
32,35
USD
Ajánlatok száma:
0
Breznay Imre: Eger multjából. Előszóval ellátta Szmrecsányi Miklós. Eger, 1926, Egri Nyomda Rt., VIII+11-255+1p. Átkötött modern műbőr kötés, a címlap és az első 10 oldal, valamint az utolsó, 255. oldal és a tartalomjegyzék fénymásolattal pótolt, körbevágott. Az eredeti elülső borító külön a könyvben. Unicus! Egyetlen kiadás. Aukción még nem szerepelt.
15002.

Breznay Imre: Eger multjából. Előszóval ellátta Szmrecsányi Miklós. Eger, 1926, Egri Nyomda Rt., VIII+11-255+1p. Átkötött modern műbőr kötés, a címlap és az első 10 oldal, valamint az utolsó, 255. oldal és a tartalomjegyzék fénymásolattal pótolt, körbevágott. Az eredeti elülső borító külön a könyvben. Unicus! Egyetlen kiadás. Aukción még nem szerepelt.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
4 600 Ft
12,43
EUR
,
13,53
USD
Ajánlatok száma:
0
Halász Mihály: Drezda. Bp.,1884, Hunyadi Mátyás-ny., 274 p.+ 1t. színes, litografált térkép melléklettel. Átkötött aranyozott gerincű félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, az utolsó két lap és a térkép kijár. Nagyon ritka várostörténeti munka. Mihály Halász: Dresda. Budapest, 1884, Mátyás Hunyadi Press, 274 p. With colourful litographed map of Dresda. Half-linen-binding, in Hungarian language, with a little bit worn cover, the last pages and the map is coming out. Rare!
15003.

Halász Mihály: Drezda. Bp.,1884, Hunyadi Mátyás-ny., 274 p.+ 1t. színes, litografált térkép melléklettel. Átkötött aranyozott gerincű félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, az utolsó két lap és a térkép kijár. Nagyon ritka várostörténeti munka. Mihály Halász: Dresda. Budapest, 1884, Mátyás Hunyadi Press, 274 p. With colourful litographed map of Dresda. Half-linen-binding, in Hungarian language, with a little bit worn cover, the last pages and the map is coming out. Rare!

 
Eladva
Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,70
EUR
,
2,94
USD
Ajánlatok száma:
6
Karl Baedeker: Österreich-Ungarn nebst Cetinje, Belgrad, Bukarest. Handbuch für reisende. Leipzig,1910, Karl Baedeker, XXII+16+578 p. 28. kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, festett lapélekkel. Térképekkel illusztrálva. Német nyelven Egyik térképen szakadás. Szép állapotban, hozzá eredeti papírborítóval! / Linen binding, in German. Twenty-eighth edition, with maps, one map with a small tear. Nice condition with original paper cover
15004.

Karl Baedeker: Österreich-Ungarn nebst Cetinje, Belgrad, Bukarest. Handbuch für reisende. Leipzig,1910, Karl Baedeker, XXII+16+578 p. 28. kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, festett lapélekkel. Térképekkel illusztrálva. Német nyelven Egyik térképen szakadás. Szép állapotban, hozzá eredeti papírborítóval! / Linen binding, in German. Twenty-eighth edition, with maps, one map with a small tear. Nice condition with original paper cover

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,62
EUR
,
23,53
USD
Ajánlatok száma:
0
Hankó Vilmos: Székelyföld. Bp., é. n., Lampel Róbert - Erdélyért Kárpát-egyesület. Későbbi félvászon kötésben, az eredeti borító felhasználásával. Rajta rajzok. Jó állapotban.
15005.

Hankó Vilmos: Székelyföld. Bp., é. n., Lampel Róbert - Erdélyért Kárpát-egyesület. Későbbi félvászon kötésben, az eredeti borító felhasználásával. Rajta rajzok. Jó állapotban.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,32
EUR
,
26,47
USD
Ajánlatok száma:
0
Pest megye műemlékei I-II. kötet. Magyarország Műemléki Topográfiája. V. kötet. Bp., 1958, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, az II. kötet papírborítója javított.
15006.

Pest megye műemlékei I-II. kötet. Magyarország Műemléki Topográfiája. V. kötet. Bp., 1958, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, az II. kötet papírborítója javított.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
EUR
,
52,94
USD
Ajánlatok száma:
0
Kontinensről kontinensre 1-7. kötet:  Nemerkényi Antal: Európa. Juhász Árpád: Észak-Amerika. Lerner János: Dél-Amerika. Vojnits András: Afrika.  Miczek György: Ázsia. Vojnits András: Ausztrália, Oceánia. Galácz András: Óceánok, Sarkvidékek.  Bp., 2000-2003,Kossuth. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, a CD-mellékletek nélkül, jó állapotban.
15007.

Kontinensről kontinensre 1-7. kötet: Nemerkényi Antal: Európa. Juhász Árpád: Észak-Amerika. Lerner János: Dél-Amerika. Vojnits András: Afrika. Miczek György: Ázsia. Vojnits András: Ausztrália, Oceánia. Galácz András: Óceánok, Sarkvidékek. Bp., 2000-2003,Kossuth. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, a CD-mellékletek nélkül, jó állapotban.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
EUR
,
47,06
USD
Ajánlatok száma:
1
Csatkai Endre-Dercsényi Dezső-Entz Géza et al.: Sopron és környéke műemlékei. Előszót írta: Fülep Lajos. Magyarország Műemléki Topográfiája II. kötet. Győr-Sopron Megye Műemlékei I. rész. Szerk.: Dercsényi Dezső. Bp., 1956, Akadémiai Kiadó. II. javított és bővített kiadás. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér rajzokkal, képekkel, és egészoldalas színes képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon kötés, kiadói illusztrált papírborítóban, kissé szakadozott papír védőborítóval, egyébként jó állapotban.
15008.

Csatkai Endre-Dercsényi Dezső-Entz Géza et al.: Sopron és környéke műemlékei. Előszót írta: Fülep Lajos. Magyarország Műemléki Topográfiája II. kötet. Győr-Sopron Megye Műemlékei I. rész. Szerk.: Dercsényi Dezső. Bp., 1956, Akadémiai Kiadó. II. javított és bővített kiadás. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér rajzokkal, képekkel, és egészoldalas színes képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon kötés, kiadói illusztrált papírborítóban, kissé szakadozott papír védőborítóval, egyébként jó állapotban.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
16,22
EUR
,
17,65
USD
Ajánlatok száma:
0
Sátoraljaújhely lexikona. Szerk.: Fehér József, Dr. Csorba Csaba, Dr. Hőgye István, Dr. Kerényi Attila, Dr. Kováts Dániel. Sátoraljaújhely, 2001, Kazinczy Ferenc Társaság. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopottas borítóval. + Sátoraljaújhely térkép. Bp., 1999, Magyar Térképház.
15009.

Sátoraljaújhely lexikona. Szerk.: Fehér József, Dr. Csorba Csaba, Dr. Hőgye István, Dr. Kerényi Attila, Dr. Kováts Dániel. Sátoraljaújhely, 2001, Kazinczy Ferenc Társaság. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopottas borítóval. + Sátoraljaújhely térkép. Bp., 1999, Magyar Térképház.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
EUR
,
14,12
USD
Ajánlatok száma:
0
Orbán Balázs: Székelyföld leírása. Reprint kiadás, két kötetben. Csatári Dániel kísérőtanulmányával. Bp., 1982, Helikon. Kiadói egészvászon-kötésben, kopott kiadói díszdobozban.
15010.

Orbán Balázs: Székelyföld leírása. Reprint kiadás, két kötetben. Csatári Dániel kísérőtanulmányával. Bp., 1982, Helikon. Kiadói egészvászon-kötésben, kopott kiadói díszdobozban.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,51
EUR
,
14,71
USD
Ajánlatok száma:
1
Mezőkövesd város monográfiája. Szerk.: Dr. Sárközi Zoltán, Dr. Sándor István. Bp., 1973, Borsod m. Nyomdaipari Vállalat. Kiadói papírkötés, a gerincére felírták a címet, az elülső borítón kis folt, de egyébként jó állapotban. Megjelent 3000 példányban.
15011.

Mezőkövesd város monográfiája. Szerk.: Dr. Sárközi Zoltán, Dr. Sándor István. Bp., 1973, Borsod m. Nyomdaipari Vállalat. Kiadói papírkötés, a gerincére felírták a címet, az elülső borítón kis folt, de egyébként jó állapotban. Megjelent 3000 példányban.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,62
EUR
,
23,53
USD
Ajánlatok száma:
0

Licitálás az alábbi licitlépcsők szerint történik:

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Árverési szűrés

További oldal navigáció

Elérhetőség

Nyitva tartás

  • Hétfő: 12-17
  • Keddtől Szerdáig: 10-17
  • Csütörtök: 10-19
  • Péntek: zárva
  • Hétvége: zárva

Oldalaink

© 2011-2024 Darabanth Bélyegkereskedelmi és Numizmatikai Kft.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa.
Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.
Elfogadom
A részletekért kattintson
https://www.darabanth.com/hu/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Élő közvetítés

Tétel kosárba rakva

Kosár értéke:

Vásárlás folytatása
  Pénztárhoz