Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 500

Tamási Áron: Ábel trilógia.  Ábel a rengetegben. Gróf Bánffy Miklós illusztrációival. Kolozsvár, 1932, Erdélyi Szépmíves Céh, (Minerva-ny.), 192 +V. p. Átkötött félvászon-kötés. Első kiadás. Számozatlan példány.   Ábel az országban.Gróf Bánffy Miklós illusztrációival. Kolozsvár, 1933, Erdélyi Szépmíves Céh, (Minerva-ny.), 211+2 p. Átkötött félvászon-kötés. Az eredeti papírborítót hátulra bekötötték, a borító Kós Károly munkája (linómetszet, jelzett a dúcon.) Első kiadás.   Ábel Amerikában.Gróf Bánffy Miklós illusztrációival. Kolozsvár, 1934, Erdélyi Szépmíves Céh, (Minerva-ny.), 248+2 p. Átkötött félvászon-kötés. Az eredeti papírborítót hátulra bekötötték, a borító Kós Károly munkája (linómetszet, jelzés nélkül). Első kiadás.  A szerző, Tamási Áron (1897-1966) által Illés Endre (1902-1986) író, drámaíró, műfordító, műkritikus, könyvkiadó igazgatónak dedikált példány.  A példányok átkötöttek, de alapvetően szép állapotban vannak.
16151.

Tamási Áron: Ábel trilógia. Ábel a rengetegben. Gróf Bánffy Miklós illusztrációival. Kolozsvár, 1932, Erdélyi Szépmíves Céh, ("Minerva"-ny.), 192 +V. p. Átkötött félvászon-kötés. Első kiadás. Számozatlan példány. Ábel az országban.Gróf Bánffy Miklós illusztrációival. Kolozsvár, 1933, Erdélyi Szépmíves Céh, ("Minerva"-ny.), 211+2 p. Átkötött félvászon-kötés. Az eredeti papírborítót hátulra bekötötték, a borító Kós Károly munkája (linómetszet, jelzett a dúcon.) Első kiadás. Ábel Amerikában.Gróf Bánffy Miklós illusztrációival. Kolozsvár, 1934, Erdélyi Szépmíves Céh, ("Minerva"-ny.), 248+2 p. Átkötött félvászon-kötés. Az eredeti papírborítót hátulra bekötötték, a borító Kós Károly munkája (linómetszet, jelzés nélkül). Első kiadás. A szerző, Tamási Áron (1897-1966) által Illés Endre (1902-1986) író, drámaíró, műfordító, műkritikus, könyvkiadó igazgatónak dedikált példány. A példányok átkötöttek, de alapvetően szép állapotban vannak.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
21
16152.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
64,86
70,59
16153.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
64,86
70,59
16154.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
64,86
70,59
Madách Imre: Az ember tragédiája. Zichy Mihály húsz képével, rézfénymetszetben. Bp., 1888, Athenaeum. Igényesen javított kiadói festett, aranyozott egészvászon kötésben, aranyozott lapszélekkel..Jó állapotban.
16155.

Kikiáltási ár:
28 000 Ft
75,68
82,35
16156.

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
29,73
32,35
16157.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
Névy László (Antal): A tragédia elmélete.+A drámai középfajok elmélete.+ A komédia elmélete. (Egybekötve.) Pest, 1871, Athenaeum, IV+94+6+89+2+140 p. Átkötött félvászon-kötés, kopottas borítóval, az első részben néhány ceruzás aláhúzással, foltos. Névy László (1841-1902) tanár, kereskedelmi akadémiai igazgató, tanügyi és esztétikai szakíró, a Petőfi Társaság egyik alapítótagjának a Kisfaludy-Társaság által jutalmazott három műve egybekötve.
16158.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
16159.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
16160.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
16161.

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
29,73
32,35
16162.

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
29,73
32,35

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft