Endrődi Sándor: Babérerdő a magyar költészet java termékeiből. Segédkönyvül a magyar irodalomtörténet oktatásához. Bp. 1905. Magyar Könyvkiadó Társ. Korabeli, festett, aranyozott egészvászon-kötésben
Kozocsa Sándor: Kassai Vidor emlékezései - A művész születésének századik évfordulójára, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda, Bp., képekkel, kiadói vászonkötésben, jó állapotban
Kartsy Dénes: A három csizmásdiák. Bp., 1927, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.) Kiadói illusztrált félvászon-kötés. Révész Kornél illusztrációival, és címlapjával.
Ágoston Vilmos: A kisajátított tér. A nemzeti képzelet Doru Munteanu és Wass Albert műveiben. Bp.,2008, EÖKK. Második, javított kiadás. Kiadói papírkötés.
A nevető Magyarország. II. kötet. Összeállította: Gracza György. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.) Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kopottas borítóval, kis sérüléssel a gerincen, de belül jó állapotban.
Kosztolányi Dezső: Ábécé. Sajtó alá rendezte és bevezetőt írta Illyés Gyula. Kosztolányi Dezső hátrahagyott művei V. kötet. Bp.,(1942), Nyugat. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés.