Cholnoky Jenő: A Föld titkai II-V. köteteinek 6-24. füzetei.
II. A jégvilág. A sarkkutatások története.
III. Az ember drámája.
IV. Az egyenlítőtől a sarkvidékig.
V. A tenger. Bp., 1930-31, Singer és Wolfner. Kiadói papírborítókban, kiadói aranyozott egészvászon mappákban, a papírborítók szélei kissé szakadozottak, kettő füzet papírborítóján kisebb sérüléssel. A füzetek felvágatlanok.
Dr. Pitroff Pál: A győri sajtó története (1728-1850). Győr, 1915, Győr Szabad Királyi Város. Félvászon kötés, ceruzás aláhúzásokkal, egyébként jó állapotban.
Halász Gyula: Öt világrész magyar vándorai. Magyar fölfedezők Benyovszkytól napjainkig. Bp,1936, Grill Károly. Kiadói papírkötés, kopott borítóval. Első kiadás.
A kis akadémia negyvenkét esztendeje az ezredik előadásig, 1899-1941. Szerk.: Bartha István, Förster Rezső. Kis Akadémia Könyvtára XLII. kötet. Bp., 1941, Kis Akadémia, (Bethlen Gábor Irodalmi és Nyomdai Rt.-ny.), 647 p. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kopottas borítóval.
H.W. van Loon: Nézz körül a Földön. A földrajz kistükre. A szerző színes és egyszínű rajzaival. Fordította Havas József. Bp., Utazási Könyvek Kiadóhivatala. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, jó állapotban.