Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 367

Fried István: Jókai Mórról másképpen. Bp., 2015, Lucidus (Kisebbségkutatás könyvek). Papírkötésben, jó állapotban.
16975.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Jósika Miklós: A rejtett seb. 1-3. köt. Pest, 1857, Heckenast. Egybekötve, későbbi vászonkötésben, jó állapotban.
16976.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
16977.

Kikiáltási ár:
800 Ft
16978.

Kikiáltási ár:
800 Ft
Heinrich Gusztáv: Faust. Irodalomtörténeti czikkek. Bp., 1914, Franklin, IV+258 p. Kiadói papírkötés
16979.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Az Otthon könyvtára sorozat 11 kötete Eredeti magyar novellák és elbeszélések I-II.,  Eredeti magyar novellák és elbeszélések IV. kötet: Hazai Hugó: A császár népei.  Eredeti magyar novellák és elbeszélések V. kötet.: Majthényi József: Eredeti magyar novellák és elbeszélések. Egy vármegye a törökvilágban és egyéb elbeszélések.  Ányos Gyula és egyéb elbeszélések.  Révész Gyula: Az Urhiday-leányok.  Antale France: A szilfák alatt.  Myriam Harry: Jeruzsálem meghódítása I-II. Fordította Sebestyén Károlyné.  Paul Marguerite-Viktor Marguerite: A gyermek-király. Bp.,1907-1908, Phönix,(Jókai-ny.) Kiadói aranyozott szecessziós egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, változó állapotban, többnyire kopott, foltos borítóval.
16980.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Vegyes könyvtétel és egy térkép, 6 db:   Karl Hilscher-August Eigner: Schloß und Park Schönbrunn in Wien. Wien, 1924, Gerlach&Wiedling. Kiadói papírkötés.   Prof. Dr. Hans Wahl-Günther Bener: Weimar. Weimar, é.n., Für Volks und Heimatkunde. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva, német nyelven. Kiadói papírkötés.  Eugen Petersen: Vom alten Rom. Leipzig, 1911, E. A. Seemann. Német nyelven. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel.   Dr. Friedrich Köhler: Italienisch-Deutsches un Deutsch-Italienisch Taschen-Wörterbuch. Leipzig, Philipp Reclam. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kopott gerinccel, német nyelven.   Kauperts Strassenführer duch Berlin. Berlin, 1958, Kapuertverlag. Kiadói félvászon-kötés, sérült gerinccel, térképpel német nyelven.   Plan Métro-Omnibus de Paris. Paris, Guilmin. Kiadói vászon-kötés, kihajtható szakadozott térképpel, francia nyelven.
16981.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,95
6,47
Pintér Jenő: A magyar irodalom története I-II. Bp., 1938, Franklin. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.
16982.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
Asztalos Gyula: A magyar életfa őshajtásai. 1-2. köt. Bp., 1932, szerzői. A két kötet egybekötve. Kissé laza, kicsit kopott vászonkötésben.
16983.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Somogyváry Gyula 6 könyve: A pirossapkás kislány; Virágzik a mandula; A Rajna ködbe vész; És mégis élünk; Virrasztó a ködben; Ne sárgulj fűzfa. Példányonként változó kötésben és állapotban.
16984.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Ligeti Magda: Menekülő lelkek. A lelki élet zavarai. Bp., é. n., Uj Hang. Aláírt, számozott példány, készült 100 példányban. Elváló vászonkötésben.
16985.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Vegyes könyvtétel, 21 db:   Kósa András: Kezdeti lépések a felsőbb matematikában. 1. Differenciálszámítás. Bp.,2000, LSI Oktatóközpont. Kiadói kartonált papírkötés. Jó állapotban.  Stephenie Meyer: Twilight - Alkonyat. Szeged, 2009, Könyvmolyképző. Kiadói papírkötés, kissé gyűrött sarokkal.  A Magyar Népköztársaságban engedélyezett növényvédőszerek jegyzéke. 1969. Bp., 1969, Mezőgazdasági Minisztérium. Kiadói papírkötés, kopottas borítóval, intézményi bélyegzővel.  Engedélyezett növényvédőszerek 1970. Bp., 1970, Mezőgazdasági Kiadó.Kiadói papírkötés, intézményi bélyegzővel.  Dr. Bocz Ernő: Trágyázási útmutató. Bp., 1976, Mezőgazdasági Kiadó.Kiadói papírkötés.   Növényvédő szerek, műtrágyák. 1988. Bp., 1988, Mezőgazdasági. Kiadói papírkötés, kopottas borítóval, foltos.  Beke László: Műalkotások elemzése a gimnázium I-III. osztálya számára. Bp., 1999, Nemzeti Tankönyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés.   Környeiné Gere Zsuzsa-Reegnné Kuntler Teréz: Tér-forma-szín. Rajz az általános iskola 5-8. osztálya számára. Bp., 1997, Nemzeti Tankönyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés.  Rácz Endre, Takács Etel: Kis magyar nyelvtan. Bp., é.n.,Gondolat-Talentum. Kiadói papírkötés.  Sue Tonsend: A 13 és 3/4 éves Adrian Mole titkos naplója. Fordította: Békés Pál. Bp., 1986, Gabo. Kiadói papírkötés.   Alberto Moravia: Nouvelles romaines. Paris, 1972, Jai Lu. Kiadói papírkötés, francia nyelven.  Márai Sándor: A világ nagy ajándék. Gondolatok a szeretetről és a szerelemről. Válogatta és ajtó alá rendezte: Szepesy Kata & Kovács Attila Zoltán. Bp., 2013, Helikon. Kiadói kartonált papírkötés.   Az én jeles mondatom. Mikszáth Kálmán füveskönyve. Szeged, 2005, Lazi. Kiadói kartonált papírkötés.   Tamás Ferenc: Magyar irodalmi kalauz. Szent István intelmeitől Petőfiig. Bp., 1996, Nemzeti Tankönyvkiadó.   Diane Paul: Balkezesek kézikönyve. Minden, amit a balkezességről tudnunk kell. Fordította Puszta Dóra. Bp., 2006, Maecenas. Második kiadás. Kiadói papírkötés.  Michael Green: Menekülő világ. Bp., é.n., Primo. Kiadói papírkötés.  Réz András: Orr. Wahorn András illusztrációival.+ Válogatott szorongásaim. Második kiadás. Bp.,2003- 2004, Ulpius-Réz és Tsa. Kiadói kartonált papírkötés és kiadói papírkötésben.  Tizenhárom nap, amely... Tanulmányok az 1956-os forradalom és szabadságharc történetéből. Szerk.: Horváth Miklós. Bp., 2003, Hadtörténeti Intézet és Múzeum. Kiadói papírkötés, fekete-fehér fotókkal illusztrálva.  Nick Hornby: Pop, csajok, satöbbi. Fordította M. Nagy Miklós. Bp., 2003, Európa. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.  Szegő Zoltán: Nem mindennapi kényszereim. Szabadulás szorongásom börtönéből. Bp., é.n., Grafit Public. Kiadói papírkötés.
16986.

Vegyes könyvtétel, 21 db: Kósa András: Kezdeti lépések a felsőbb matematikában. 1. Differenciálszámítás. Bp.,2000, LSI Oktatóközpont. Kiadói kartonált papírkötés. Jó állapotban. Stephenie Meyer: Twilight - Alkonyat. Szeged, 2009, Könyvmolyképző. Kiadói papírkötés, kissé gyűrött sarokkal. A Magyar Népköztársaságban engedélyezett növényvédőszerek jegyzéke. 1969. Bp., 1969, Mezőgazdasági Minisztérium. Kiadói papírkötés, kopottas borítóval, intézményi bélyegzővel. Engedélyezett növényvédőszerek 1970. Bp., 1970, Mezőgazdasági Kiadó.Kiadói papírkötés, intézményi bélyegzővel. Dr. Bocz Ernő: Trágyázási útmutató. Bp., 1976, Mezőgazdasági Kiadó.Kiadói papírkötés. Növényvédő szerek, műtrágyák. 1988. Bp., 1988, Mezőgazdasági. Kiadói papírkötés, kopottas borítóval, foltos. Beke László: Műalkotások elemzése a gimnázium I-III. osztálya számára. Bp., 1999, Nemzeti Tankönyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés. Környeiné Gere Zsuzsa-Reegnné Kuntler Teréz: Tér-forma-szín. Rajz az általános iskola 5-8. osztálya számára. Bp., 1997, Nemzeti Tankönyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés. Rácz Endre, Takács Etel: Kis magyar nyelvtan. Bp., é.n.,Gondolat-Talentum. Kiadói papírkötés. Sue Tonsend: A 13 és 3/4 éves Adrian Mole titkos naplója. Fordította: Békés Pál. Bp., 1986, Gabo. Kiadói papírkötés. Alberto Moravia: Nouvelles romaines. Paris, 1972, J'ai Lu. Kiadói papírkötés, francia nyelven. Márai Sándor: A világ nagy ajándék. Gondolatok a szeretetről és a szerelemről. Válogatta és ajtó alá rendezte: Szepesy Kata & Kovács Attila Zoltán. Bp., 2013, Helikon. Kiadói kartonált papírkötés. Az én jeles mondatom. Mikszáth Kálmán füveskönyve. Szeged, 2005, Lazi. Kiadói kartonált papírkötés. Tamás Ferenc: Magyar irodalmi kalauz. Szent István intelmeitől Petőfiig. Bp., 1996, Nemzeti Tankönyvkiadó. Diane Paul: Balkezesek kézikönyve. Minden, amit a balkezességről tudnunk kell. Fordította Puszta Dóra. Bp., 2006, Maecenas. Második kiadás. Kiadói papírkötés. Michael Green: Menekülő világ. Bp., é.n., Primo. Kiadói papírkötés. Réz András: Orr. Wahorn András illusztrációival.+ Válogatott szorongásaim. Második kiadás. Bp.,2003- 2004, Ulpius-Réz és Tsa. Kiadói kartonált papírkötés és kiadói papírkötésben. "Tizenhárom nap, amely..." Tanulmányok az 1956-os forradalom és szabadságharc történetéből. Szerk.: Horváth Miklós. Bp., 2003, Hadtörténeti Intézet és Múzeum. Kiadói papírkötés, fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Nick Hornby: Pop, csajok, satöbbi. Fordította M. Nagy Miklós. Bp., 2003, Európa. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. Szegő Zoltán: Nem mindennapi kényszereim. Szabadulás szorongásom börtönéből. Bp., é.n., Grafit Public. Kiadói papírkötés.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft