Tóth Béla: Mendemondák. A világtörténet furcsaságai. Gyűjtötte és magyarázza - - Négy képpel. Bp., 1896, Athenaeum. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, Gottermayer-kötésben, kissé kopottas borítóval és gerinccel, jó állapotban. Első kiadás.
Makkai János: Politika-isten rabságában. Bp.,1943, Szerzői kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült gerinccel, kissé foltos lapokkal. Úttörő politikatudományi elemzés a politikai pszichológiáról, a politikai nézetek vallásszerűségéről.
Vegyes könyvtétel, történelem témában, 4 db:
Hankó Ildikó-Kiszely István: A nádori kripta. Szekszárd,1990, Babits. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Heiszler Vilmos-Szakács Margit-Vörös Károly: Photo Habsburg, Frigyes főherceg és családja. Bp.,1988, Corvina. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, sok képpel, jó állapotban.
Gonda Imre-Niederhauser Emil: A Habsburgok. Egy európai jelenség. Bp., 1978, Gondolat. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói papír védőborítóval, fakó gerinccel, jó állapotban.
Franz Herre: Ferenc József élete és kora. Fordította: Farkas Tünde-Balázs István. Bp.,2000, Magyar Könyvklub. Kiadói kartonált papírkötés.
Vegyes könyvtétel, 2 db:
Csanádi Norbert-Nagyváradi Sándor-Winkler László: A magyar repülés története. Bp.,1977, Műszaki. Második, bővített kiadás. Kiadói kartonált papírkötés.
Olaf Groehler: A légi háborúk története. 1910-1980. Fordította: Nádai Gyula. Bp.,1983, Zrínyi. Második, átdolgozott és bővített kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Szekeres József - Tóth Árpád: A Klement Gottwald (Ganz) Villamossági Gyár története. Bp., 1962, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Félvászon kötésben, jó állapotban.