Rabindranath Tagore négy műve:
Növekvő hold. Eltévedt madarak. A lélek sugallata. Szerelmi ajándék. Fordította Bartos Zoltán, Zsoldos Benő. Bp., 1922, Pantheon Irodalmi Intézet Rt. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, ex libris-szekkel.