Rudnyánszky Gyula (1858-1913): Rudnyánszky Gyula Új Költeményei 1894-1904. Debrecen, 1904, Csokonai-nyomda. (Ruzicska Gyula és Társa.). Kiadói festett, illusztrált szecessziós egészvászon-kötés, aranyozott felső lapélekkel, Dávidházy Kálmán féle kötés, szecessziós lapteteji díszekkel, kissé viseltes gerinccel, egy oldal és a címlap kijár, a címlap után ceruzás bejegyzéssel.
Mikszáth Kálmán: Prakovszky, a siket kovács. A körtvélyesi csíny. Mikszáth Kálmán munkái. Uj sorozat. Budapest, é.n., Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált, dombornyomásos egészvászon kötés, festett lapszélekkel, a kötés Gottermayer N. könyvkötő műhelyében készült, megviselt állapotban, a borító és a gerinc kopott, foltos, az elülső szennylap belsején ceruzás firka, a hátsó szennylap hiányzik, a címlapon ajándékozási sorokkal.
Mikszáth Kálmán: Galamb a kalitkában. Az eladó birtok. Páva a varjúval. Mikszáth Kálmán munkái. Uj sorozat. Budapest, é.n., Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált, dombornyomásos egészvászon kötés, festett lapszélekkel, a kötés Gottermayer N. könyvkötő műhelyében készült, megviselt állapotban, a borító és a gerinc kopott, foltos, az elülső szennylapon ceruzás firka, a címlap foltos, a hátsó szennylap hiányzik.
Arany János: Rege a csodaszarvasról. Szőnyi Gyula rajzaival. Bp., 1959, Minerva. Kiadói spirálkötésben, rossz állapotban, kopottas, viseltes borítóval, a spirálkötés sérült, a fekete-fehér illusztrációkat kiszínezték.
Benedek Elek: Magyar mese- és mondavilág. I. kötet A csodaszarvas. Illusztrálta Reich Károly. Bp.,1987, Könyvértékesítő Vállalat-Móra. Kiadói kopottas félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, szakadozott papírborítóval.
V. Oszejeva: A varázsige. A Davidova rajzaival. Fordította Bene Sándor. Bp., 1953, Ifjúsági Könyvkiadó. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopottas borítóval, a borítón tollas firka, laza fűzéssel.
Kardasova: A kis Rob. Fordította Gáspár Endre. Az illusztrációk N. Cejtlina rajzai nyomán készültek. Bp., é.n.,Ifjúsági Könyvkiadó. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopottas borítóval, a fűzése laza, az előzéklapok hiányoznak, a hátsó kötéstáblán firkával.