Payr Sándor: A magyar protestáns gályarabok. Keresztyén Hithősök II. kötet. Bp.,1927, Luther-Társaság, (Pápa, Főiskolai Nyomda-ny.), 6+52+2 p. Kiadói papírkötés, magánkönyvtári bélyegzővel.
Prohászka Ottokár Összegyűjtött munkái Összesen 20 kötet, nem teljes sorozat. Budapest, 1928, Szent István Társulat. Kiadói díszes, aranyozott egészvászon sorozat-kötésben. Változó, kissé kopott, de többnyire jó állapotban.
Modlitby Nábozné. ze sw. pjsma wybrané, a we wssech potrebách... Phiala Sanctorum. Apoc. 5. Pessti (Pest), 1871, Alojza Bucánskyho (Bucsánszky Alajos), 1247 p. Gazdagon díszített, rézveretes, rézkapcsos, egészbőr kötésben, Opovszky Mihály 1893 felirattal az elülső kötéstáblán, megviselt állapotban, a borítója kopottas, sérült, az elülső kötéstábla elvált a gerinctől, az elülső szennylap hiányzik, szlovák nyelven. Tábori György: A rézveretes Tranoscius c. könyvében, a kötéstábla a 22. képen látható.
+ Tábori György: A rézveretes Tranoscius. A magyarországi evangelikus szlovákok régi, vallásos énekeskönyve. Fekete könyvek kulturtörténeti sorozat 6. Békéscsaba, 1986, Békés Megyei Tanács Végrehajtó Bizottságának Tudományos-Koordinációs Szakbizottsága, Tevan Andor Nyomdaipari Szakközép és Szakmunkásképző Iskola-Békés Megyei Könyvtár-Kner Nyomda-ny. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kiadói kissé szakadozott papír védőborítóban. Készült 1000 példányban. A szerző, Tábori György által Dr. Kertész Mihály Békés Megyei VB-titkárnak dedikált példány.
A XXXIV. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus emlékkönyve. Közrebocsájtja a Kongresszus előkészítő főbizottsága. Bp., 1938, Szent István-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, hiányzó címoldallal, két kijáró lappal, az egyik viseltes, szakad, hiányos, ceruzás firkával egy-két oldalon, festett lapélekkel, fekete-fehér képekkel illusztrálva.
A magyarországi ág.hitv. ev. egyetemes egyház levéltárának jegyzéke 1.kötet 1791. évig. Góbi Imre előszavával. Bp.,1912, Ifj. Kellner Ernő, V+184 p. Kiadói papírkötés. Jó állapotban.
Velics László: Vázlatok a magyar jezsuiták multjából. I füzet. Bp., 1912, Szent István Társulat. Kiadói papírkötés, sérült kötéssel, de ezt leszámítva jó állapotban.
Dr. Mihályfi Ákos: Az igehirdetés. Egyetemi előadások a lelkipásztorkodástan köréből. Bp., 1927, Szent István-Társulat. Átkötött félvászon-kötés, festett lapélekkel, az eredeti borítót az átkötésnél felhasználták, Sinkó Ferenc (1912-1990) író ex libris-szével. Szép állapotban.
Leopold Ranke: A pápák története. Fordította Horváth Zoltán. Bp., é.n., Hungária. Kiadói kissé kopottas egészvászon-kötés, kissé laza fűzéssel, intézményi bélyegzővel, ex-libris-szel.
Csáky Károly Emmanuel gróf váczi megyés püspök. 1900-1910. Vác, 1911, Pestvidéki Nyomda. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötéssel, a borítója foltos, a gerince kissé sérült, a lapok kissé foltosak.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.