Bona Gábor: Tábornokok és törzstisztek a szabadságharcban 1848-49. Budapest, 1983, Zrínyi Katonai kiadó. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papír védőborítóval, jó állapotban.
Finnek, észtek. A magyarok északi testvérnépei. Írták: Dr. Kogutovicz Károly, Dr. Szinnyei József, Teleki Pál, Dr. Zsirai Miklós és mások. Bp.,1928, M. Kir. Egyetemi Nyomda. Kiadói kartonált papírkötés, kopottas, foltos, de belül jó állapotban.
Iványi Béla-Gárdonyi Albert-Czakó Elemér: A Királyi Magyar Egyetemi Nyomda története 1577-1927. Bp., 1927, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói félvászon kötés, kopottas, foltos borítóval.
Bél Mátyás: Hungariából Magyarország felé. Magyar Ritkaságok. Bp., 1984, Szépirodalmi. Kiadói kartonált papírkötésben, kiadói papír védőborítóval, jó állapotban.
Taine Hippolit Adolf: A jelenkori Franciaroszág alakulása. IV. kötet: A forradalom III. kötet. Fordította Csiky Gergely. Bp., 1889, MTA. Kiadói egészvászon-kötés, fakó gerinccel, márványozott lapélekkel.
Fustel de Coulanges: Az ókori község. Tanulmány. A görög és római vallásról, jogról és intézményekről. Fordította Bartal Antal. Bp., 1883, MTA. Kiadói egészvászon-kötés,
Herodotos történeti könyvei II-III. kötet. IV-VI., VII-IX. könyv. Fordította, bevezetéssel és jegyzetekkel ellátta Geréb József. Görög és Latin Remekírók. Bp., 1893, Franklin, 288+216 p. Kiadói papírkötés. Az I. kötet hiányzik.
[Henry Parker]: The case of shipmony briefly discoursed, according to the grounds of Law and Policy and Consience. And most humbly presented to the censure and correction of the High Court of Parliement, Nov. 3. 1640. [London], 1640, [T. Harper], 47+ 9 p.
Henry Parker (1604-1652) angol ügyvéd, politikai író, parlament párti propagandista, és pamflet író. A parlament egyik fő ideológusa. The case of shipmoney az egyik első és legfontosabb politikai röpirat a hosszú parlament időszakából.
Modern félvászon kötés, angol nyelven, megviselt állapotban, a kötéstáblák leszakadtak a könyvtestről, az elülső védőlap, és a címoldal lejár, az elülső védőlapon bejegyzések. /
[Henry Parker]: The case of shipmoney briefly discoursed, according to the grounds of Law and Policy and Consience. And most humbly presented to the censure and correction of the High Court of Parliement, Nov. 3. 1640. [London], 1640, [T. Harper], 47+ 9 p.
Henry Parker (1604-1652) english barrister, political writer, parliamentary propagandist and pamphleteer. The each of the major ideologist of the Parliament. The case of shipmoney the each of the first and the most important political pamphlet from the Long Parliament era.
Modern half-linen-binding, in english language, damaged, the front and the back covers came off from the spine, the shield page and the front page go down from the book, and some writings on the shield page.
Dányi Dezső, Zimányi Vera: Soproni árak és bérek a középkortól 1760-ig. A pénzforgalom és pénzértékviszonyok Sopronban című tanulmányt Huszár Lajos készítette. Bp., 1989, Akadémiai Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés, magyar nyelven, és német nyelvű függelékkel./
Dezső Dányi, Vera Zimány: Prices and wages in Sopron (Ödenburg/Scarbantia) from the Middle Ages to 1750./ Preise und Löhne in Ödenburg vom Mittelalter bis 1750. Paperbinding, in Hungarian language, the Appendix in German language./
Dezső Dányi, Vera Zimány: Preise und Löhne in Ödenburg vom Mittelalter bis 1750.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.