Nánássy László Dezső 6 saját kiadású műve: Konnersreuthi Neumann Teréz, A hit és a tudomány ütközőpontjai (2x), Hallhatatlan-e a lélek? , Létünk problémája I-II.,
Schütz Antal (szerk.): Szentek élete az év minden napjára. I-IV. köt. (4 db). Teljes!
Bp. 1932-33. Szent István Társulat. Kiadói egészvászon kötésben, három kötet gerince sérült
A XXXIV. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus emlékkönyve. Közrebocsájtja a Kongresszus előkészítő főbizottsága. Bp., 1938, Szent István-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, hiányzó címoldallal, két kijáró lappal, az egyik viseltes, szakad, hiányos, ceruzás firkával egy-két oldalon, festett lapélekkel, fekete-fehér képekkel illusztrálva.
Lucius Coelius Firmianus Lactantius (kb. 250-325): Quae in hoc opere contineantur. Divinarum institutionum Libri septem. Eiusdem de ira Dei Liber unus. Item de opifico Dei Liber unus. Eiusdem Epitome in Libros suos. Divinis institutionibus. Carmen de Phoenice. Carmen de dominica ressurectione. Floreantiae (Firenze), 1513, Philippi de Giunta Florentini, 32+301 p.
Korabeli papírkötés, kissé foltos lapszélekkel, lapokkal, a védőlapokon bejegyzésekkel, szárazpecséttel, de egyébként jó állapotban,latin nyelven. Lactanius (vagy ahogy a korai humanisták hívták: Cicero Christianus) ókori keresztény teológus, apologéta, szónok műveinek 1513-as kiadása, a reneszánsz Firenzéből. Ritka!/
Contemporary paperbinding, with some spotty, with some writings on the shield pages, with dry seal, but in good condition, in Latin language. Edition of works of Lactantius was an ancient Christian theologian,apologist, rhetorician from 1513, from the renaissance Florence. The early humanist called Lactantius the Cicero Christianus. Rare!
Böytös, (István) Stephanus: Domus Domini in vertice montium sive ecclesia Romano-Catholica... invictissima. Adversus circumlatrantes temporis hujus Haereticos, Regni Hungariae Parochis exhibita.
Tyrnaviae, 1695. Typis Academicis, per Johannem Andream Hörmann. (7)+476+(4)p. A katolikus egyház szervezetének és tanításának rendszeres összefoglalása, és szembeállítása elsősorban a protestáns tanokkal. Egyszerű papírkötésben, címlap kijár. Utolsó lapn tulajdonosi névbejegyzéssel. RMK II. 1802.
Joanne Marangoni (Giovanni Marangoni (1673-1753)): Thesaurus parochorum seu vitae, ac monumenta parochorum, qui sanctitate, martyrio, pietate, virtutibus, dignitatibus,& scriptis catholicam illustarunt ecclesiam. Tomus Primus. Coloniae Munatianae [Basel], 1733, Johann Ludwig König.
Korabeli bordázott gerincű egészbőr-kötés, fejezetkezdő- és záró díszekkel, díszes iniciálékkal, festett lapélekkel, kopottas borítóval, a lapok egy része foltos, az elülső kötéstábláról a lap részben, a hátsó kötéstábláról a lap teljesen elvált, intézményi bélyegzővel, ex libris bejegyzéssel, alapvetően jó állapotban, latin nyelven./ Contemporary leather-binding, with worn cover, with some spotty pages, in Latin language.
Modersohn Ernő: Az ördög igézetében. Kassa,[1942], Wiko-ny. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé sérült gerinccel, kissé szakadt borítóval, kis folttal. Könyv az ördögi mesterségekről, és az azoktól való megszabadulásról.
Ioannis Barclaii (John Barclay (1582-1621)): Paraenesis ad Sectarios. [Tyrnaviae (Nagyszombat)], 1775, Typis Tyrnaviensibus.
10 sztl. lev+356 p. Korabeli papírkötés, festett lapélekkel, kopott borítóval, kopott, foltos, fakó gerinccel, latin nyelven. John Barclay skót író, költő protestánsok ellen íródott művének nagyszombati kiadása. / Paperbinding, with worn cover and worn and spotty spine in Latin language.
Mihályfi Ákos beszédei I-II. Az ünnepnapok és egyházi beszédek tetemesen bővített új kiadása. I. kötet: Egyházi beszédek. II. kötet: Társadalmi beszédek. Bp., 1929, Szent István-Társulat. Átkötött félvászon-kötés, festett lapélekkel, az eredeti borítót az átkötésnél felhasználták, Sinkó Ferenc (1912-1990) író ex libris-szével. Szép állapotban.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.