Karl Imhoff: A csatornázás és szennyvíztisztitás kézikönyve. Bp., 1955, Dokumentációs ésé Nyomtatványellátó Vállalat. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, intézményi bélyegzővel, de belül jó állapotban.
Mezey Bertalan: Elektrotechnikai gyakorlati alapismeretek. Bp., 1908, "Molnárok Lapja". II. kiadás. Kiadói kopottas, foltos egészvászon-kötés, belül jó állapotban. Ritka!
C. Birnbaum. - Göttger, C - Gayer, K. u.a.: Das neue Buch der Erfindungen, Gewerbe und Industrien. Rundschau auf allen Gebieten der gewerblichen Arbeit. 1-6. Hatodik, javított kiadás. Leipzig-Berlin, 1872-1873-1874, Otto Spamer.
Díszes, aranyozott gerincű félvászon borító, 520+510+446+520+488+540 p.
A könyvben számos illusztrációval,képpel.
A borítója kopott, a gerince fakó. Az védőlapon, és a címlapon ex-libris beírással.A lapok foltosak. Az 1. és 5. kötet hátsó védőlapján és kötéstábláján firkával. A 2. kötet kötése sérült, viseltes. 1. és 5. kötetben aláhúzások és jegyzetek.
Német nyelvű ipartörténeti munka, a 1870-es évekből Otto Spamer kiadásában. / Industrial history in German language from the years of 1870. It is a beautiful cloth binding book with a lot of illustrations, and pictures.
The second book's binding is damaged. In the first and the fifth book some writings, and scribbles. The book covers and rootlets are a little bit tattered, and some pages are spotty, but the alltogether in good condition.
Bicskei Jenő 2 db könyve:
Betűszámtan. (Algebra.) Népszava Műszaki Könyvei 11. Bp., 1947, Népszava. Kiadói papírkötés.
Számtan. Műszaki Könyvtár 56. Bp., é.n., Műszaki Könyvtár. Kiadói papírkötés.