Kardos László: Az Őrség népi táplálkozása. h.n., 1982, Őrség Baráti Kör. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban. Az 1943-ban megjelent "Magyar Táj- és Népismeret Könyvtára" című sorozat 8. kötet hasonmás kiadása. Megjelent 5000 példányban.
Ujváry Sándor: Konyhaművészet. Ujváry Sándor szakácskönyve.I.-II. Bp., [1916], Országos Magyar Szakácsművészeti és Házicukrászati Főzőtanfolyam. Korabeli kopott félvászon kötésben
Magyar Elek: Az ínyesmester nagy szakácskönyve. (Budapest, 1955, Műszaki Könyvkiadó.) Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopottas borítóval, hiányzó címlappal.
Palocsay Rudolf: Kísérleteim. A micsurinizmus alkalmazásának gyakorlati eredményei. Bukarest, 1914, Mezőgazdasági és Erdészeti Állami Könyvkiadó. Kiadói félvászon-kötés, intézményi bélyegzővel.
Hagyományok, ízek, régiók. Magyarország hagyományos és tájjellegű mezőgazdasági és élelmiszer-ipari termékeinek gyűjteménye. Szerk.: Farnadi Éva. 1-2. köt. h. n., é. n., Agrármarketing Centrum - Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium. Papírkötésben, jó állapotban.
Klein, Ludwig: Nutzpflanzen der Landwirtschaft und des gartenbaues. Heidelberg, é. n., Carl Winter's Universitätsbuchhandlung. Kicsit kopott vászonkötésben.