Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 381

Kellér Andor: Zöld gyep, zöld asztal. Szemere Miklós életregénye. A címlap Vörös Géza munkája. (Bp.), 1941, Szerzői kiadás, Officina-ny. Kiadói fűzött kemény-kötés, sérült, javított gerinccel. Számozatlan példány. A szerző által dedikált Deutsch Aladár (1899-1973) főorvosnak.
16038.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Kassák Lajos: Munkanélküliek. I. kötet. Bp., (1932) Szerzői kiadás, Helikon-Biró Rt.-ny. Kiadói papírkötés, a borítója hiányzik, a fűzése kissé laza. Első kiadás. Kassák Lajos aláírásával, dátumozva.
16039.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
Szép Ernő: Zümzüm. Bp. 1943 (May János Ny.). 119p. Első kiadás! Készült 200 számozott példányban! Ez a 15. számú, Szép Ernő által aláírt példány! Kiadói, illusztrált vászonkötésben
16040.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Lótenyésztés: Minden pedigreek könyve. (Magyarország és Német-Ausztria) Őszi-rendszer. Öt generációs pedigreek minden segédeszköz nélkül pillanatok alatt.  Bp., 1928, Őszi Kornél, (Egyesült Kő-, Könyvny.) XVIII, 112 p. Kiadói, aranyozott vászonkötésben + Hozzá I. kötet II. Függelék..+ hozzá néhány kapcsolódó papírrégiség Jó állapotban.
16041.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Popper Péter: A belső utak könyve. Gyorsuló idő. Bp.,1981, Magvető. Kiadói papírkötés. A szerző, Popper Péter (1933-2010) által dedikált.
16042.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
A Fővárosi Lapok Farsangi Emléke. Szerk.: Porzsolt Kálmán. Bp., 1895, Athenaeum. Korabeli átkötött félvászon-kötés, szennylapok, a kötéstáblák belseje, és a címoldal foltos.
16043.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Szomaházy István: Az újság. A hírlapírás műhelyéből. Goró Lajos rajzaival. Bp., 1893, Pesti Napló. Átkötött félvászon-kötés, a szennylapon bejegyzéssel, kissé foltos lapokkal.
16044.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Horthy-dalok. Kormányzó úr őfőméltósága 73-ik nevenapjára. 73 magyar népi dal. Szerk.: Volly István. Toncz Tibor rajzaival. Bp., 1941, Magyar Népművelők Társasága. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, de egyébként jó állapotban.
16045.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
15
Fekete Lajos: Vassal és fohásszal. Versek. Pécs, 1931, Janus Pannonius,(Dunántúl Pécsi Egyetemi Könyvkiadó és Nyomda Rt.) Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval. A szerző által aláírt példány. Fekete Lajos (1900-1973) költő, jogász, újságíró.
16046.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
16047.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
16048.

Kikiáltási ár:
800 Ft
16049.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft