Történelmi dokumentumok, kéziratok, érdekességek

Tételek száma: 32

cca 1932 Navratilné Hegedűs Rózsika, Jókai Mór keresztlánya, Hegedűs Sándor miniszter férjének gyűjtése: Hadd Írjak én is! címmel. A géppel írt szövegeket,. novellákat, újságkivágásokat tartalmazó mappában kézzel írt feljegyzések is vannak. Félvászon kötésben.
12086.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Navratilné Hegedűs Rózsika, Jókai Mór keresztlánya, Hegedűs Sándor miniszter férjének feljegyzései. Nevessünk útközben - 6 generáczió mondásai címmel. A nagyrészt géppel, kis részt kézzel írt füzetben Jókai Mór, LIszt Ferenc, Hegedűs Sándor és a századelő társasági életéből vett, nagyrészt nem ismert anekdoták szerepelnek. 107 géppel írt, 7 kézzel írt oldal. Dedikálva. Egészvászon borítással.
12087.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
cca 1935-1940 Solymár, Hufnágel Ferenc pápai kamarás, esperes-plébános levele a solymári kegyhely felállításának 200 éves évfordulója alkalmából, aláírásával
12088.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
1936 Hoffmann Sándor (1899-1992) Kossuth-díjas vegyészmérnök saját kézzel írt levele
12089.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,95
6,47
1941-1944 Magyar Birkózó Szövetség leigazolt birkózóinak anyaga. Számos eredeti fotó, meccsek leírása, a különféle egyesületek felsorolása, főtitkári kinevezések. Érdekes anyag
12090.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
1950 Magyar sors: munkaszolgálatos, majd szovjet állampolgárrá vált, majd 1950-ben hazaköltözött, majd megfigyelt akadémikus iratai, jellemzése, önéletrajza, fényképe. Érdekes kordokumentum
12091.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
1958 Blahó Béla (?-2016) pekingi magyar nagykövet és felesége, Fazekas Borbála részére küldött újévi üdvözlőlap
12092.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
1958 Lukács György (1885-1971) filozófus, kommunista politikus saját kézzel aláírt érdekes tartalmú levele Vas Zoltán 1956-os államminiszternek, írónak.
12093.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
21
1958 Részvétnyilvánító levelek Bán Tibor (?-?) egyetemi docens és felesége, Bán Zsuzsa részére, többek között Pogány Frigyes építész-művészettörténésztől és Laurin Luchner művészettörténésztől, összesen 6 db
12094.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
cca 1960 Magyar Birkózó Szövetség sportfegyelmi testületeinek anyaga. Fegyelmi ülések iratanyaga több sportoló ügye és a fegyelmi szabályzat. kb 40 oldal
12095.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
cca 1960-1970 Sziklai Sándor 56-ban elhunyt ezredes özvegyének küldött meghívók, levelek, összesen 15 db
12096.

cca 1960-1970 Sziklai Sándor '56-ban elhunyt ezredes özvegyének küldött meghívók, levelek, összesen 15 db

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
1961 Azonosítatlan rövidfilm eredeti tekercse. Készítették: Gábor József, Janovics Sándor, Simon László, Szerepel benne többek között Balogh Irén. Az stáblista első fele hiányzik. Két kis darab a stáblisttából elvágva. /  1961 Unknown Hungarian short-movie.
12097.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft