Dr. Szumorowski Ulászló: Az orvostudomány története bölcsézeti szempontból nézve. Fordította Dr. Herczeg Árpád. Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat Könyvtára. Budapest, 1939, Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat. Kiadói picit kopott, picit foltos egészvászon kötés, némileg laza fűzéssel, magánkönyvtári bélyegzővel.
Tim Glynne-Jones: A számok titkai. A számok izgalmas leírása a 0-tól a végtelenig. Fordította Varga Judit. Bp., 2008, Saxum. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Drumond Henrik: Természeti törvény a szellemi világban. Fordította Csizmadia Lajos, Átvizsgálta Dr. Szabó Aladár. Bp., 1904, Magyar Protestáns Irodalmi Társaság. Második kiadás. Átkötött félvászon-kötés, intézményi bélyegzőkkel, ceruzás aláhúzásokkal, és érdekes lapszéli jegyzetekkel, névbejegyzéssel.
Otto Weininger: Nem és jellem. Elvi tanulmány. Fordította Gábor Andor. Bp.,é.n, Dick Manó. Kiadói aranyozott egész-vászonkötés, kis sérüléssel a gerincen, kis kopással a borítón, jó állapotban.
David Attenborough 4 műve: Élet a földön, Utazás a múltba, Az élő bolygó, Az élet erőpróbái. Bp.-Kaposvár,1990-1994, Novotrade-Holló és Társa-Park. Kiadói kartonált papírkötés, az egyiken kiadói papír védőborítóval. Változó állapotban.
Dr. Kress D.H.: Egészség és jólét. Hogyan érhető el? Második kiadás. Bp., é.n., Élet és Egészség. Második kiadás. Számos szövegközti és egész oldalas fényképpel, illusztrációval. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval.