Hermann Menge: Lehrbuch der lateinischen Syntax und Semantik. Darmstadt 2000, Wissenschaftliche Buchgesellschaft. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, német és latin nyelven. Jó állapotban./Linen-binding, in paper cover, in German and Latin language.
G. H. Opsimathes (szerk.): [Gnomai]: Thesaurus sententiarum et apophthegmatum ex scriptoribus graecis praecipue poetis. Lipsiae (Leipzig),1884, T. O. Weigell. Átkötött félvászon-kötés, görög és latin nyelven./Half-linen-binding, in Greek and Latin languages.
Vegyes könyvtétel, latin nyelv és szótár témában, 5 db:
[Finály Henrik-Régeni István]: Latin iskolai szótár. Első rész: Latin-magyar szótár. Dolgozta néhány kolozsvári tanár. Kolozsvár, 1858, Stein János. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötésben, rossz állapotban, lejáró elülső kötéstáblával, tulajdonosi névbejegyzéssel, volt könyvtári példány. a kötése megtört, sérült, és amatőr módon javított, latin és magyar nyelven.
Dr. K. E. Georges: Lateinisch-Deutsches und Deutsches-Lateinisches Schulwörterbuch. Lateinisch-Deutscher teil. Hannover-Leipzig, 1914, Hahnsche Buchhandlung. Korabeli félbőr-kötés, megviselt állapotban, sérült, javított gerinccel, pár lap részben összeragadt, latin és német nyelven.
Dr. Hermann Menge: Reptitorium der Lateinischen Syntax und Stilistik. Wolfbüttel, 1914, Julius Zwicklers. Kiadói egészvászon-kötés, latin és német nyelven.
Dr. Hans-Rubenbauer-Dr. J. B. Hofmann: Lateinischen Grammatik. Bamberg-München,1995, C.C.Buchners-J. Lindauer-R.Oldenbourg. Kiadói kartonált papírkötés, latin és német nyelven.
Karl Ernst Georges-Heinrich Georges: Ausführliches Lateinisch-Deutsches Handwörterbuch. Aus den Quellen zusammengetragen und mit besonderer Bezugnahme auf Synonymik und Antiquitäten unter Berücksichtigung der besten Hilfsmittel. I-II. kötet. Unveränderter Nachdruck der achten verbesserten und vermehrten Auflage von Heinrich Georges. Hannover,1998, Hahnsche Buchhandlung. Kiadói egészvászon-kötés, latin és német nyelven./
Latin languages and dictionaries books, in Latin, German and Hungarian language, in different conditions.