Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 298

Vörösmarty Mihály Lyrai Költeményei I. kötet. Bp., é.n., Méhner Vilmos. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, hiányzó elülső szennylappal, kis kopásokkal, de alapvetően jó állapotban.
15694.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,03
7,65
15695.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
15696.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,03
7,65
Túrmezei Erzsébet: Őszből tavaszba. Versek. Bp.,1945, FÉBE. II. kiadás. Kiadói illusztrált papírkötés.
15697.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,03
7,65
Goethe: A lélekrokonság. Fordította: Kemenczky Kálmán. Bp.,é.n., Könyves Kálmán. Kiadói festett, aranyozott egészvászon-kötés, Leszik K. kötésben, márványozott lapélekkel, a gerinc felső része kissé sérült, az elülső szennylap hiányzik.
15698.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Oborni Teréz-Tompos Lilla-Bencsik Gábor: A régi Erdély népeinek képeskönyve. Kéziratos viseletkódex az Apafiak korából. Bp., Magyar Mercurius. Kiadói kartonált kötés, képekkel illusztrált, jó állapotban.
15699.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Farkas Emőd: Magyarország Nagyasszonyai. I. kötet. Bp., 1911, Wodianer F. és Fiai. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon kötés, illusztrált, gerincnél kissé szakadt, belül a védőlap szakadt, egyébként jó állapotban.
15700.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Milotay István: Tiz esztendő. Cikkek, kortörténeti jegyzetek 1914-1924. Bp., 1924, Pallas. Átkötött kopottas félvászon-kötés, belül jó állapotban. Milotay István (1883-1963), országgyűlési képviselő, az Új Nemzedék című, a Tanácsköztársaság alatt betiltott lap szerkesztője, Imrédy Béla nagy támogatója, Imrédy körének egyik vezéralakja, Élete végén Németországba, onnan Brazíliába, onnan pedig Svájcba emigrált.
15701.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
20 kötet a Remekírók Képes Könyvtára sorozatból. Bp., 1895-1910, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Gottermayer-féle liliomos egészvászon kötésben, jó állapotban.
15702.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
44,12
Fuchs, Eduard: Az ujkor erkölcstörténete. I-II. kötet. Renaissance. Gáláns kor. Szövegközti képekkel és külön műmelléklettel. Az első kötet sorszámozott: 259. Világirodalom kiadás. Budapest, [1928.] Világirodalom. Gazdag képanyaggal (fametszetek, színes és fekete-fehér mellékletek) illusztrált. Szakadozott kiadói egészvászon kötésben.
15703.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,03
7,65
A keszthelyi Hévíz ismertetése 1795-ből. Dr. Babótsay József zalavármegyei főorvos műve után. Közl.: Dornyay Béla. Keszthely, 1941, Helikon. Dornyay lányának dedikációjával. Papírkötésben, jó állapotban.
15704.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Tar Sándor: A mi utcánk. Bp., 1995, Magvető. DEDIKÁLT! Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
15705.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
10

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft