Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 457

15902.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Gilyén Nándor, Mendele Ferenc, Tóth János: A Felső-Tiszavidék népi építészete. Bp., 1981, Műszaki. 2., javított kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Jó állapotban.
15903.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
15904.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Konrád György: Kerti mulatság. Bp., 1987, Független Kiadó. Kiadói papírkötés. Szamizdat kiadás.
15905.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Radnóti, Miklós: Strmom Stazom. Fordította Danilo Kis. Újvidék, 1961, Novi Sad. Kiadói egészvászon-kötés, magyar-szerb kétnyelvű kiadás./ Linen-binding, in Hungarian and Serbian languages.
15906.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Varga Ferenc: Tiz eve iro, harminc éves iro keziratai edesanyjatol tanult nyelven. h.n, 1962, k.n., XV+95 p. Papírkötés. Készült 250 példányban. Ez a J. példány. A szerző aláírásával, az ajánlásnál a szerző által kézzel átírt oldallal.
15907.

Varga Ferenc: Tiz eve iro, harminc éves iro keziratai edesanyjatol tanult nyelven. h.n, 1962, k.n., XV+95 p. Papírkötés. Készült 250 példányban. Ez a "J". példány. A szerző aláírásával, az ajánlásnál a szerző által kézzel átírt oldallal.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Schalom Asch: A zsoltáros. Fordította Gergely Janka. Bp., 1935, Káldor Könyvkiadóvállalat. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, laza fűzéssel.
15908.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Temesi Győző: Élni! Az új magyar fiatalok regénye. Végh Dezső szövegközti rajzaival. Bp.,(1932), Magyar Cserkész Szövetség, Franklin-Társulat. Kiadói kopottas félvászon-kötés. Egyetlen kiadás. A mű szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben kiadott, tiltott könyvek listáján.
15909.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,95
6,47
Karinthy Frigyes: Tanár úr kérem. Vértes Marcell rajzaival. Bp.,1944, Új Idők Irodalmi Intézet Rt. (Singer és Wolfner.) Második, bővített kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, megviselt állapotban, kopott borítóval, ragasztott gerinccel.
15910.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Karinthy Frigyes: Így írtok ti. Irodalmi karrikaturák. Dezső Alajos és Major Henrik karrikatúráival. Modern Könyvtár. Bp.,(1912), Athenaeum Irod. és Nyomd. Rt., 190 p. Harmadik kiadás. Átkötött korabeli félvászon kötés, az eredeti elülső borítót az újrakötéskor felhasználtákm kissé kopottas borítóval, kissé laza fűzéssel, a 17/18. oldal kijár.
15911.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Jókai Mór: Emlékeimből. Jókai Mór Hátrahagyott művei IV. kötet. Bp., 1912, Révai Testvésrek Irodalmi Intézet Rt. Kiadói festett, aranyozott egészvászon, Gottermayer kötésben. Szép állapotban.
15912.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Radnay Erna: A nagyvilág küszöbén. Bizalmas tanácsok a jó modorról urileányok részére. Második, javított kiadás. Bp., 1907, Budapesti Bazár, 128 p. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé sérült gerinccel, kissé kopottas borítóval, de belül jó állapotban.
15913.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft