Oltay Károly: Geodézia II-III-IV. kötet. Tan és kézikönyv mérnöki használatra. II. A vízszintes mérés alapműveletei és műszerei. III. A vízszintes mérés módszerei. IV. A magasságmérés műszerei és módszerei. Bp., 1919-1920, Németh József Technikai Könyvkiadóvállalata, VIII+184+IX+266+IV+149 p. Átkötött egészvászon kötés, kissé kopottas borítóval, kissé kopottas, kissé sérült gerinccel, a II-III. kötet egybekötve. Jó állapotban.
L.H. Farabeuf (szerk.): Précis Manuel Opératoire. Kiadó, kiadási évszám hiányzik.Cca. XIX. század vége. XX. század eleje. Kiadói félbőr kötés, XIV+896 p. Számos illusztrációval.
Francia nyelvű sebészeti munka. A borítója viseltes, kopott, sérült. A címoldal fele hiányzik. A másik felét cellux-szal vissza ragasztották. A címoldalt követő oldalon magyar nyelvű ajándékozási sorok. /
Surgical work in french language from the end of 19th century, or the beginning of the 20th century. The cover and the front page is damaged.
dr. Benes Lajos: Sürgős sebészi műtétek tájanatómiája és műtéttana. Előszóval ellátta dr. Bakay Lajos. Budapest, 1940, Eggenberger-féle Könyvkereskedés, Rényi Károly. Kiadói papírkötés, picit szakadt gerinccel, kijáró lapokkal, pár lap felvágatlan. A szerző által dedikálva.
Dr. Szumorowski Ulászló: Az orvostudomány története bölcsézeti szempontból nézve. Fordította Dr. Herczeg Árpád. Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat Könyvtára. Budapest, 1939, Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat. Kiadói picit kopott, picit foltos egészvászon kötés, némileg laza fűzéssel, magánkönyvtári bélyegzővel.
Magdics Gáspár: Tanulságosabb fejezetek a természettudományok köréből. Bp., 1922, Szent István Társulat. Második kiadás. Átkötött kissé kopottas félvászon-kötés, a tartalomjegyzéknél javított oldallal, de egyébként jó állapotban.
Dr. Schalle Albert: Kneippkúra. A természetes és eredményes gyógymód. Gyógykezelési módjai, gyógyeredménye és gyógyhatása. Fordította: Dr. Kókay Béla. Előszóval ellátta Dr Bucsányi Gyula. Bp., én. Élet és Egészség. 464 p. Kiadói egészvászon kötésben, kissé viseltes állapotban, kopottas borítóval, laza fűzéssel.
Dr. Richard J.: Oczeánográfia. Fordította Dr. Pécsi Albert. Bp.,1912. Kir. Magyar Természettudományi Társulat, XI+576 p. Számos szövegközti fekete-fehér illusztrációval. Kiadói, illusztrált, aranyozott egészvászon-kötésben, Gottermayer-kötésben, sérült gerinccel, de egyébként jó állapotban.
Charles Fitzhugh Talman: A levegő birodalma. Fordította Ballenegger Róbertné. Bp. 1938, Királyi MagyarTermészettudományi Társulat. Kiadói egészvászon-kötésben. Jó állapotban.
Honti Jenő: Kis séták a nagy természetben. Sárosi Ödön rajzaival. Könyvbarátok kis könyvei. Bp., 1938, Magyar Könyvbarátok, Kir. M. Egyetemi Nyomda-ny. Kiadói félvászon-kötés, az elülső szennylap hiányzik, az elülső előzéklapon ajándékozási sorok.
Böckh János: A Petroleumra való kutatások állása a Magyar Szent Korona Országaiban. Magyar Királyi Földtani Intézet évkönyve. XVI. Bp., 1907-1908, Franklin-Társulat Könyvnyomdája, 371-479 p. Átkötött félvászon kötés. Jó állapotban.
Nauwelaerts: Harc a petróleumért. Fordította: Borosnyai Károly. Bp. 1937, Királyi Magyar Természettudományi Társulat. Kiadói egészvászon-kötésben. Jó állapotban.
Beebe William: Félmérföldnyire a tenger színe alatt. Fordította Dr. Sebestyén Olga, és Dr. Wolsky Sándor. Bp., 1937, Királyi Magyar Természettudományi Társulat. Kiadói egészvászon-kötés, fekete-fehér, valamint két színes illusztrációval, valamint egy térképpel illusztrálva. Jó állapotban.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.
A nagyaukció ideje alatt itt követheti a magyar filatélia fejezet virtuális árverésén éppen kikiáltás alatt lévő tételeket, és itt tud ajánlatot tenni majd.