Makkai Sándor: Magyar fa sorsa. A vádlott Ady költészete. Cluj-Kolozsvár, 1927. Erdélyi Szépmíves Céh. 144 l. 2 sztl. lev. 4 t. Első kiad. Illusztrációit rajzolta Bánffy Miklós. (Az Erdélyi Szépmíves Céh 13. kiadványa)
Hegedűs Loránt: Viola-város. Erdélyi Könyvesház 6. Kolozsvár, 1938, Könyvbarátok Társasága. Átkötött egészvászon-kötés, az újrakötésnél az eredeti papírborítót az elülső borítóra kasírozták, a könyvre vonatkozó beragasztott német nyelvű újságcikkel, ex libris-szel. A szerző, Hegedűs Loránt (1872-1943) által hugának Hegedűs Rózsának dedikált példány.
Szabolcska Mihály: Dalok hazulról és egyéb versek. Bp., 1911, Singer és Wolfner. Első kiadás. Kiadói szecessziós egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval.
Alexandra Rachmanova: Irgalom! Fordította Benedek Marcellné. Halhatatlan könyvek. Bp., é.n., Dante. Második kiadás. Kiadói egészbőr-kötés, kissé kopottas borítóval.
Alexandra Rachmanova: Szerelem, cseka, halál...Egy orosz diáklány naplója. II. kötet. Fordította Benedek Marcell. Halhatatlan könyvek. Bp., é.n., Dante. Ötödik kiadás. Kiadói egészbőr-kötés, kissé kopottas borítóval, és gerinccel.
Brankovics György: A legújabb magyar általános levelező. Budapest, é.n.,Franklin-Társulat, 248 p. Negyedik, ujonnan átdolgozott kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopottas borítóval, kissé foltos szennylapokkal.
Szokoly Viktor: Pesti furcsaságok. Humorisztikus életkép-gyűjtemény. Pest, 1860, Emich Gusztáv, 1 t. (kőnyomatú címkép: Jankó János rajza után készült pesti életkép, háttérben a Lánchíddal) + 120+2 p.+1 t.; 1 t. (kőnyomatú címkép: Jankó János rajza után készült életkép) +136+1+XI p.+1 t. Első kiadás. Átkötött félvászon kötés, kissé kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel, az elülső kötéstáblán jegyzetekkel, foltos lapokkal, intézményi bélyegzővel.
Magyar Lexikon 1-10,17. kötetek. Bp., 1880-1888, Rautmann Frigyes-Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt.-Wilckens és Waidl. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, megviselt állapotban, a borítója kopott, foltos, néhány kötet fűzése laza, egy-két lap a kötetekből kijár. A 17. kötet rossz állapotban, a gericne sérült,a gerince és a borítója kopottas, a fűzése laza, kijáró, sérült lapokkal, hiányos.
A Pallas Nagy Lexikona közvetlen előzménye.Rautmann Frigyes és Somogyi Ede szerkesztésében jelent meg. Az első magyar lexikon, amely már címében is lexikon, jóllehet az alcímben rögtön ismét felbukkan az enciklopédia kifejezés is.
A Pallas Nagy Lexikona. Az összes ismeretek enciklopédiája. 1-16. kötetek. Budapest, 1893-1897, Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt. Szövegközti képekkel, térképekkel, chromolitográfiákkal gazdagon illusztrálva. Kiadói egységes, aranyozott gerincű félbőr kötésben, kopottas borítóval, kopottas, néhol sérült gerincekkel, de belül alapvetően jó állapotban.
A legszebb mesék a világ minden népének mesekincséből. Összegyűjötte Sebők Zsigmond. Bp., 1986, Könyvértékesítő Vállalat. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. Jó állapotban. 1916-os kiadás reprintje.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.