Bokor László, Bundschuh Ottó, Grabowieczky Leon: A művészi alkotások szemléltető ismeretése a középiskolák VII. osztályában. Bp., 1941, Athenaeum. Átkötött félvászon-kötés.
Hoffmann Edit: Szinyei Merse Pál (1845-1920). Budapest, 1943, Országos Magyar Szépművészeti Múzeum. Kiadói egészvászon kötés, kissé megviselt állapotban, kissé sérült gerinccel, foltos, kopottas borítóval, kissé sérült kötéssel, fekete-fehér egészoldalas fotókkal illusztrálva.
Rédey Tivadar: A Nemzeti Színház története. Az első félszázad. Budapest, 1937, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda, 405 p. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, ex libris-szel, kissé sérült gerinccel, kissé kopott borítóval, de belül jó állapotban.