Palesztina földrajza. Héberből fordította: dr. Márton Benő. Budapest, é.n., Gyermek és Ifjúsági Alija. Kiadói papírkötés, kissé viseltes állapotban, a gerince elvált a borítótól, a kötése sérült, szétvált, a melléklet hiányzik.
Izrael könyörgései. Magyarra fordította Deutsch Henrik. Átdolgozotta Schill Salamon. Bp., é.n., Singer és Wolfner. Harmincharmadik bővített kiadás. Kiadói egészvászon-kötésben, megviselt állapotban, kopottas borítóval, a szennylapokon és a kötéstáblákon ceruzás bejegyzésekkel, firkával, valamint egy-két helyen ceruzás aláhúzással a szövegben, magyar és héber nyelven.
Adam Kaczkowski: Auschwitz-Birkenau. Oswiecim, é.n., Panstwowe Muzeum. Kiadói kartonáltkötés, kiadói papír védőborítóban, fekete-fehér fotókkal illusztrálva, négy nyelven,(lengyel, angol, francia és német nyelven.) Fekete-fehér fotóalbum Auschwitz-Birkenau-ról.
A magyar hadviselt zsidók aranyalbuma. Az 1914-1918-as világháború emlékére. Szerk. Hegedüs Márton. Bp., 1941, Hungária ny. 468+56+16+III p. Festett, aranyozott, kiadói egészvászon-kötésben, megviselt állapotban, kissé kopottas borítóval, sérült gerinccel, sérült kötéssel, szakadt hátsó előzéklappal.