Rudolf emlék-album. A magyar irók és művészek szíves közreműködésével szerkesztette Cziklay Lajos. Budapest, 1897, Rigler József Ede Papírnemügyár Rt. ny., Kispesti Rudolf Fogadalmi Templom felépítésére alakult országos bizottság. Szövegközti és egészoldalas képekkel gazdagon illusztrált díszmű. Kiadói aranyozott félvászon kötés. Megviselt állapotban. A borítója és a gerince viseltes, a kötése sérült, pár lap kijár.
Domanovszky Endre: A renaissancekori bölcsézet története. A bölcsészet története IV. kötet. Bp., 1890, Franklin-Társulat. Kiadói papírkötés, hiányos gerinccel, és kissé hiányos borítóval, de belül jó állapotban, felvágatlan példány. Első kiadás.
Hajnal Mátyás: Szíves könyvecske. Holl Béla kísérőtanulmányával. Bibliotheca Hungarica Antiqua XXVII. Bp., 1992, Balassi Kiadó - MTA Irodalomtudományi Intézete. Kiadói egészműbőr-kötés. Facsimile-kiadás. Szép állapotban.
Faludi Ferentz: Istenes jóságra, és szerentsés boldog életre oktatott nemes urfi. Irta ánglus nyelven Dorell Josef. Forditotta olaszból Faludi Ferentz. Második kiadás. Posonyban és Kassán, 1787. Füskúti Landerer. 2 lev. 244 l. 1 lev. Korabeli papírkötésben, szép állapotban . Faludi Ferenc (1774-1779) író, költő, műfordító. A maga korában igen nagy hatással bírt morálfilozófiai témájú átdolgozásaival. Ezek közül az első az angol származású jezsuita szerző, Dorell pedagógiai munkája volt, mely a a XVII. századi előkelő angol családok pedagógia vezérkönyvévé vált. Az átültetés csak részben fordítás, részben szellemes átdolgozás.
Falu Tamás: A délutánból este lesz. Bp., (1935.), Singer és Wolfner, 129 p. Első kiadás. Kiadói bibliofil velúrbőr-kötésben, a borító megviselt, de belül jó állapotban. A szerző által Hegedüs Rózsának, Hegedüs Loránt és ifj. Hegedüs Sándor hugának, id. Hegedüs Sándor és Jókay Jolán lányának dedikált példány. Ritka.
Bernát Gáspár adomái, élcei, apró freskóképei és gazsidái. Összegyűjte hátrahagyott özvegye: a szamarkandi püspök. Bp., 1878, Franklin-Társulat. Bernát Gáspár (1810-1873) író, újságíró. Humoros elbeszéléseivel, groteszk ötleteivel, adomáival, amelyeket freskóképeknek nevezett el, hamarosan népszerűségre tett szert. Gazsiádáit - eredeti élceit - Petőfi is szívesen hallgatta, olvasta és Bernátot barátságába is fogadta.
Korabeli kopottas félvászon-kötésben, ajándékozási sorokkal.
Idézetek tára. Szerk.: Dvorzsák János. Bp., 1898, Müller Károly-ny. Átköttöt févászon-kötés. Jó állapotban. Jedlicsák Pál (1844-1917) kanonok, egyházi író, történész magánkönyvtári (név)bejegyzésével, és bélyegzőjével.
Menekvés Debreczenbe az 1849. év kezdetén. Történeti rajz. Pest, 1850, Landere és Heckenast. REPRINT! (1998). Készült 400 példányban. Kiadói papírkötés, egy kihajtható melléklettel, jó állapotban.
Kassák Lajos: Kis könyv haldoklásunk emlékére. Bp., 1945, Uj Idők Irodalmi Intézet (Singer és Wolfner Intézet Rt.) Kiadói illusztrált papírkötés, kissé viseltes kötésben, sérült gerinccel.
Tamási Áron: Énekes madár. Székely nép játék három felvonásban. (Tornalja), 1934, Kazinczy Könyv- és Lapkiadó Szövetkezet, 96 p. Kiadói papírkötés. Magyar Írás III. évf. 1934. május különszám.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.