Gitta Sereny: Albert Speer küzdelme az igazsággal. Fordította Liska Endre, Somogyi Pál László. Bp., 1998, Európa. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, a gerince sérült, ragasztott, de belül jó állapotban.
William Z. Foster: Az amerikai földrész rövid politikai története. Budapest, 1952, Szikra, 841 p. Kiadói egészvászon kötés, tulajdonos által műanyag védőborítóval ellátva / Outline political history of the Americas
Szőts István: Szilánkok és gyaluforgácsok. egybegyűjtött írások. Bp., 1999, Osiris Kiadó. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban. + Metropolis Filmelméleti és filmtörténeti folyóirat II. évfolyam 2. szám (Szőts István szám)
A vasúti tisztképzés száz éve 1887-1987. MÁV Tisztképző és Továbbképző Intézet. Szerk.: Dr. Czére Béla. Bp., 1987, Közlekedési Dokumentációs Vállalat. Kiadói egészvászon kötés. Jó állapotban.
Julius Caesar, C. Iuli Caesaris: Commentarii de Bello Gallico (A gall háború). In usum scholarum recognovit Bernardus Dinter, Lipsiae / Leipzig, 1878, 231 p. Átkötött félvászon kötés megviselt állapotban, ceruzás firkákkal
Zsilinszky Mihály: Az egyetemes történelem főbb eseményei életirati vázlatokban. Vezérfonalul a történelem első tanításához. Első rész: Ó-kor. Bp., 1877, Killián Frigyes, 140+4 p. Negyedik, javított kiadás. Korabeli félbőr-kötés, megviselt állapotban, a borítója és a gerince kopott, sérült, az előzéklapon ceruzás jegyzettel, a kötése megtört, sérült.
Nisard Dezső: Tanulmányok a renaissance és a reformáció korából. Budapest, 1875, Magyar Tudományos Akadémia, VIII+472 p. Kiadói egészvászon kötés. A gerince hiányzik, de a könyvtest egyben van.
Emil Faguet: "...és a felelősségtől való rettegés". Bp., 1922, Franklin-Társulat Magyar Irod. Intézet és Társulat. Kiadói karton kötésben és kopottas papírborítóban.