François Marie Denis Georges-Picot (1870-1951) francia politikus, diplomata saját kézzel írt levele /
Autograph letter of François Marie Denis Georges-Picot (1870-1951) French diplomat
Tony Georges Boussenot (1876-1974) francia politikus saját kézzel írt köszönő kártyája / 1918 Autograph written letter of Tony Georges Boussenot French politican
Albert Demangeon (1872-1940) francia geográfus saját kézzel írt köszönő kártyája / 1918 Autograph written letter of Albert Demangeon French geographian
Devecska Ferenc belsőépítész, tanár részére adományozott oklevél az Orsz. Iparművészeti Társulat jubileuma alkalmából rendezett, Szép otthon - boldog élet c. kiállításon bemutatott munkájáért. Üvegezett keretben Hóman Bálint Vallás és közoktatásügyi miniszter saját kezű aláírásával. 44x63 cm
Halmágyi Sándor: József Attila Végül c. költeményének nyelvészeti elemzése. 1950 körül készült gépelt kézirat. Korabeli aranyozott egészvászon kötésben, kissé dohos példány. Feltehetőleg bölcsészkari szakdolgozatként nyújtották be. Szakszerű Lenin idézetekkel.
1938 Bp., Ernszt Sándor(18770-1938) korábban népjóléti, majd vallás- és közoktatásiügyi miniszter rendkívül hazafias hangvételű kétoldalas saját kézzel írt levele