Németh Andor: Mária Terézia. Bp., 1939, Grill Károly. 296 p. II. kiadás. Kiadói aranyozott félvászon kötésben, kissé kopottas borítóval, kissé laza fűzéssel.
Makoldy József: Amint én láttam. Riportrajzok. Előszóval ellát. Herczeg Ferencz. Szövegét írta Lázár István. Bp., 1926, Egyetemi ny. A szerző saját kezű aláírásával ellátott, számozott példány (26/250). Kiadói zsinórral átfűzött egészvászon kötésben. A műből ezer példány készült. A címlapon kis hiány.
Emil Faguet: "...és a felelősségtől való rettegés". Bp., 1922, Franklin-Társulat Magyar Irod. Intézet és Társulat. Kiadói karton kötésben és kopottas papírborítóban.
H. G. Wells: A világ története (A short history of the world).
Bp., é.n. Kultúra. (4)+416 p. + 1 tábla. 13 térképpel. Kiadói kartonkötésben, a gerince sérült.