Könyvek: Történelem

Tételek száma: 140

Dr. Áldásy Antal: A Magyar Nemzeti Múzeum könyvtárának címjegyzéke II. Címereslevelek 2. kötet 1. füzet+4.-5.+7.-8. kötet. Bp., 1923-1942, Magyar Nemzeti Múzeum Könyvtára. Kiadói papírkötésben, a II. kötet borítója szakadt, sérült, a gerince javított, a többi kötet borítóin kisebb szakadások, a 4. köteten borítóján intézményi bélyegző, de ezeket leszámítva alapvetően jó állapotban, felvágatlan példányok, magyar, latin és német nyelven. /  Paperbindig, with slightly raunchy covers, but the other parts in good condition, in Hungarian, Latin and German language.
15215.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Györffy György: Az Árpád-kori Magyarország történeti földrajza I-III. Bp., 1987, Akadémiai Kiadói. A vármegyéket ábrázoló kiemelhető mellékletekkel. Kiadói egészvászon kötés, kiadói kissé szakadozott papír védőborítóban. Jó állapotban.
15216.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
64,86
70,59
Dr. Iványi Béla: Bártfa szabad királyi város levéltára. I. kötet. 1319-1526. Bp., 1910, MTA. Korabeli félbőr kötésben, kissé kopottas borítóval, gerinccel, a címlapon ex libris bélyegzővel, márványozott lapélekkel, alapvetően jó állapotban./ Half-leather-binding, in Hungarian language, in good condition.
15217.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Aradi vértanúk albuma. Szerk. Varga Ottó. 2. bővített kiad. Bp. 1890. Arad sz. kir. város tulajdona. Lampel. 222p. Szövegközti és egészoldalas képekkel. Többek között Marczali Henrik, Márki Sándor, Irányi Dániel, Concha Győző írásaival, Zichy Mihály, Stetka Gyula és Mannheimer G. illusztrációival. Festett, kiadói, szürke egészvászon-kötésben, Gottermayer Nándor műhelyéből. Sarkánál kissé kopott,. egy két lap kissé foltos
15218.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Adolf Hitler: Mein Kampf. Zwei Bände in einem Band. Ungekürzte Aufgabe. München, 1934, Zentralverlag der NSDAP, Franz Eher Nachf. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, német nyelven. Jó állapotban./ Linenbinding, in German language, in good condition.
15219.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
23
15220.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Somogyi Ede: Szumirok és magyarok. Budapest, 1903, Rákosi Jenő Budapesti Hírlap Újságvállalata, 2+270+1. Kiadói picit szakadt gerincű papírkötés.
15221.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
15222.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
15223.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,32
26,47
15224.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
15225.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Thaly Kálmán (szerk.): Történelmi kalászok 1603-1711 A vargyasi Dániel-család irattárában levő legnagyobbrészt eredeti kéziratok után kiadá Daniel Gábor. Bethlen Gábor, Kemény János, Béldi Pál, és II. Rákóczi Ferencz sajátkező leveleinek kőnyumatu másolataival. Pest, 1862, Lauffer és Stolp, XII+4+273 p.+ 5 lito. melléklet. Modern félvászon kötés, az eredeti borítót belekötötték, foltos lapokkal, az utolsó oldal szakadt.
15226.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft