Perepatits István: A magyar művelődés története I. Ferdinánd korában. A "Magyar Országgyülési Emlékek" alapján. Bp, 1902, "Pátria" Irodalmi Vállalat és Nyomdai Rt. Kiadói papírborító, kissé szakadt borítóval és gerinccel, a kötése sérült, a fűzése meglazult és a könyvtest részben szétvált.
Györffy István: A néphagyomány és a nemzeti művelődés. Magyar táj és népismeret könyvtára 1. Budapest, 1939, Bethlen Gábor Irodalmi és Nyomdai Rt., 85 p. Második kiadás. Kiadói papírkötés. A gerince szakadozott.
Fruin Róbert: Tíz év a Németalföldi Szabadságharczból (1588-1598) II. kötet. Budapest, 1917, MTA. Kiadói kopottas egészvászon sorozatkötésben, márványozott lapélekkel, ceruzás aláhúzásokkal. Töredék kötet.
H.G. Wells: A világtörténet alapvonalai. Az élet és az emberiség történetének tüköre. Budapest, 1930, Genius Könyvkiadó Rt. Harmadik, a művészetek fejlődésével bővített kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, némileg meglazult kötéssel.