Malatinszky Fanny Szakácskönyve. 700 recepttel, 10 oldal színes műlappal, és 2 fekete ábrával. Budapest, 1912, Légrády. Pótolt gerincű kiadói egészvászon kötésben.
Rézi néni: Szegedi szakácskönyv ezernél több ételkészítési utasítással. Tizenötödik kiadás. Bp., Athenaeum. Eredeti borító felhasználásával átkötött egészvászon kötésben, jó állapotban.
Sütemények és tészták könyve. Gazdaasszonyok könyvtára I. Gyakorlatilag kipróbált útmutatások. Bp., 1911, Bercsényi Nyomda. Egészvászon kötés, szakadt lapok, kézzel írt receptek, kissé kopott állapotban.
Jávorka Sándor, Csapody Vera: Erdő mező virágai. A magyar flóra színes kis atlasza. Függelékben: Az északi Kárpátok virágai. Bp., 1959, Mezőgazdasági Kiadó. Harmadik, bővített kiadás. Kiadói félvászon kötés, kiadói kissé szakadozott papírborítóban, kissé foltos lapélekkel.
Hogyan kell olcsón főzni a háborús időben? Háborús gazdasági füzetek. Bp., 1915, Wodianer F. és Fiai Könyvnyomdai Műintézet, 31 p. Kiadói tűzött papírkötés, a borítója megviselt, sérült, leszakadt a füzetről, hiányos.
HVG á la carte étterem- és bor kalauz. Bp., 2003, HVG Press Kft. Kiadói kartonált papírkötés, magyar és angol nyelven. / Hardback, in Hungarian and English language.
Mezőgazdasági lexikon I-II. Budapest, 1982, Mezőgazdasági Kiadó. Második, teljesen átdolgozott kiadás, 897+944 p. Kiadói egészvászon kiadói papírborítóban. Jó állapotban.
A mai otthon. Összeáll. Maria Mathilde Mandl. szerk. Z. Tábori Piroska. Bp., 1928, Dante. 392p. Rendkívül gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal. Festett, aranyozott kiadói egészvászon-kötésben, a gerincén kissé kopottas állapotban.