Mikszáth Kálmán összegyűjtött művei. 20 kötetben. Teljes. Bp., 1936, Révai Irodalmi Intézet Rt.-Mikszáth Kálmán Emlékbizottság. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papír kartontokban, a kartontokon javítások nyomaival. Jó állapotban.
Madách Imre: Az ember tragédiája. Jegyzetekkel és magyarázatokkal kiadta Alexander Bernát. Budapest, 1909, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. Második, javított kiadás. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
Nagy szovjet enciklopédia. Főszerk.: Vavilov, Szergej - Vvegyenszkij, Borisz. 2. kiad. 1-50. köt. Moszkva, 1949-1957, a Nagy Szovjet Enciklopédia Kiadóbizottsága. Orosz nyelven, a 33., a 43. és a 46. köt. hiányzik. 1-49. köt.: szócikkek, 50. köt.: a Szovjetunió. Kortörténeti dokumentum, egyes szócikkek (pl. Lavrentyij Berija) utólag cenzúrázva. Számos színes térképpel és illusztrációval. Vászonkötésben, néhány kötet gerince kissé kopott, egyébként jó állapotban. + A Nagy Szovjet Enciklopédia évkönyve. Szerk.: Vvegyenszkij, Borisz. Moszkva, 1957, a Nagy Szovjet Enciklopédia Kiadóbizottsága. Vászonkötésben, jó állapotban. /
Great Soviet Encyclopedia. Chief ed.: Vavilov, Sergey - Vvedenskiy, Boris. 2nd ed. Vol. 1-50. Moscow, 1949-1957, Publishing Committee of the Great Soviet Encyclopedia. In Russian, vols 33, 43 and 46 are missing. Vol. 1-49.: articles, vol. 50.: the Soviet Union. A testament of the era, some of the articles (like that of Lavrentiy Beriya) were later censored and replaced. With many coloured maps and illustrations. Cloth binding, some of the volumes' spines are slightly worn out, otherwise in good condition. + The Yearbook of the Great Soviet Encyclopedia. Ed.: Vvedenskiy, Boris. Moscow, 1957, Publishing Committee of the Great Soviet Encyclopedia. Cloth binding, in good condition.
Kis szovjet enciklopédia. Főszerk.: Vvegyenszkij, Borisz. 3. kiad. 1-10. köt. + mutató. Moszkva, 1958-1960, a Nagy Szovjet Enciklopédia Kiadóbizottsága. Orosz nyelven, teljes! Vászonkötésben, jó állapotban. /
Small Soviet Encyclopedia. Chief ed. Vvedenskiy, Boris. 3rd ed. Vols 1-10. + index. Moscow, 1958-1960, Publishing Committee of the Great Soviet Encyclopedia. In Russian, complete! Cloth binding, in good condition.
Diplomáciai szótár. Főszerk.: Gromiko, A. A. et al. 1-3. köt. Moszkva, 1960-1964, Politizdat. Orosz nyelven, teljes! Vászonkötésben, jó állapotban. /
Diplomatic dictionary. Chief ed.: Gromiko, A. A. et al. Vols 1-3. Moscow, 1960-1964, Politizdat. In Russian, complete! Cloth binding, in good condition.
Tóth Ferenc: Betűírás, betűminták a kirakatrendező tanulók számára. Bp., 1962, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Készült 700 példányban! Kicsit szakadt spirálkötésben, egyébként jó állapotban.
Karinthy Frigyes: Mennyei Riport. Bp., 1937, Nova Irodalmi Intézet. Első kiadás. Korabeli egészvászon kötés, Zeisler Sándor egykori antikváriuma által újrakötött példány, a kötése a 80/81 oldalnál ketté vált.