Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 516

14556.

Kikiáltási ár:
4 400 Ft
11,89
12,94
Tiz Tüz Antológia. Nagyvárad, 1932, Szigligeti Társaság, 143 p. Kiadói papírkötés, megviselt állapotban, foltos, szakadozott borítóval, laza fűzéssel, sérült kötéssel, Árvay Árpád, C. Bodnár Mária, Bélteky László, Dévald László, Horváth Imre, Lőrinczy Lajos, Papp Lajos, Ruffy Péter, Sárközy Gerő, Sziklay Györgyike írásai.
14557.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Mikszáth Kálmán összegyűjtött művei. 20 kötetben. Teljes. Bp., 1936, Révai Irodalmi Intézet Rt.-Mikszáth Kálmán Emlékbizottság. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papír kartontokban, a kartontokon javítások nyomaival. Jó állapotban.
14558.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
14559.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Madách Imre: Az ember tragédiája. Jegyzetekkel és magyarázatokkal kiadta Alexander Bernát. Budapest, 1909, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. Második, javított kiadás. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
14560.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Nagy szovjet enciklopédia. Főszerk.: Vavilov, Szergej - Vvegyenszkij, Borisz. 2. kiad. 1-50. köt. Moszkva, 1949-1957, a Nagy Szovjet Enciklopédia Kiadóbizottsága. Orosz nyelven, a 33., a 43. és a 46. köt. hiányzik. 1-49. köt.: szócikkek, 50. köt.: a Szovjetunió. Kortörténeti dokumentum, egyes szócikkek (pl. Lavrentyij Berija) utólag cenzúrázva. Számos színes térképpel és illusztrációval. Vászonkötésben, néhány kötet gerince kissé kopott, egyébként jó állapotban. + A Nagy Szovjet Enciklopédia évkönyve. Szerk.: Vvegyenszkij, Borisz. Moszkva, 1957, a Nagy Szovjet Enciklopédia Kiadóbizottsága. Vászonkötésben, jó állapotban. /  Great Soviet Encyclopedia. Chief ed.: Vavilov, Sergey - Vvedenskiy, Boris. 2nd ed. Vol. 1-50. Moscow, 1949-1957, Publishing Committee of the Great Soviet Encyclopedia. In Russian, vols 33, 43 and 46 are missing. Vol. 1-49.: articles, vol. 50.: the Soviet Union. A testament of the era, some of the articles (like that of Lavrentiy Beriya) were later censored and replaced. With many coloured maps and illustrations. Cloth binding, some of the volumes spines are slightly worn out, otherwise in good condition. + The Yearbook of the Great Soviet Encyclopedia. Ed.: Vvedenskiy, Boris. Moscow, 1957, Publishing Committee of the Great Soviet Encyclopedia. Cloth binding, in good condition.
14561.

Nagy szovjet enciklopédia. Főszerk.: Vavilov, Szergej - Vvegyenszkij, Borisz. 2. kiad. 1-50. köt. Moszkva, 1949-1957, a Nagy Szovjet Enciklopédia Kiadóbizottsága. Orosz nyelven, a 33., a 43. és a 46. köt. hiányzik. 1-49. köt.: szócikkek, 50. köt.: a Szovjetunió. Kortörténeti dokumentum, egyes szócikkek (pl. Lavrentyij Berija) utólag cenzúrázva. Számos színes térképpel és illusztrációval. Vászonkötésben, néhány kötet gerince kissé kopott, egyébként jó állapotban. + A Nagy Szovjet Enciklopédia évkönyve. Szerk.: Vvegyenszkij, Borisz. Moszkva, 1957, a Nagy Szovjet Enciklopédia Kiadóbizottsága. Vászonkötésben, jó állapotban. / Great Soviet Encyclopedia. Chief ed.: Vavilov, Sergey - Vvedenskiy, Boris. 2nd ed. Vol. 1-50. Moscow, 1949-1957, Publishing Committee of the Great Soviet Encyclopedia. In Russian, vols 33, 43 and 46 are missing. Vol. 1-49.: articles, vol. 50.: the Soviet Union. A testament of the era, some of the articles (like that of Lavrentiy Beriya) were later censored and replaced. With many coloured maps and illustrations. Cloth binding, some of the volumes' spines are slightly worn out, otherwise in good condition. + The Yearbook of the Great Soviet Encyclopedia. Ed.: Vvedenskiy, Boris. Moscow, 1957, Publishing Committee of the Great Soviet Encyclopedia. Cloth binding, in good condition.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Kis szovjet enciklopédia. Főszerk.: Vvegyenszkij, Borisz. 3. kiad. 1-10. köt. + mutató. Moszkva, 1958-1960, a Nagy Szovjet Enciklopédia Kiadóbizottsága. Orosz nyelven, teljes! Vászonkötésben, jó állapotban. /  Small Soviet Encyclopedia. Chief ed. Vvedenskiy, Boris. 3rd ed. Vols 1-10. + index. Moscow, 1958-1960, Publishing Committee of the Great Soviet Encyclopedia. In Russian, complete! Cloth binding, in good condition.
14562.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Diplomáciai szótár. Főszerk.: Gromiko, A. A. et al. 1-3. köt. Moszkva, 1960-1964, Politizdat. Orosz nyelven, teljes! Vászonkötésben, jó állapotban. /  Diplomatic dictionary. Chief ed.: Gromiko, A. A. et al. Vols 1-3. Moscow, 1960-1964, Politizdat. In Russian, complete! Cloth binding, in good condition.
14563.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Buchheit, Gert: Mussolini und das neue Italien. Berlin, 1941, Paul Neff Verlag. Kopott vászonkötésben, jó állapotban.
14564.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Tóth Ferenc: Betűírás, betűminták a kirakatrendező tanulók számára. Bp., 1962, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Készült 700 példányban! Kicsit szakadt spirálkötésben, egyébként jó állapotban.
14565.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Stephens Henry: Mezei gazdaság könyve. II. kötet. Pesten, 1855, Herz János. Kissé foltos félbőr kötésben.
14566.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Karinthy Frigyes: Mennyei Riport. Bp., 1937, Nova Irodalmi Intézet. Első kiadás. Korabeli egészvászon kötés, Zeisler Sándor egykori antikváriuma által újrakötött példány, a kötése a 80/81 oldalnál ketté vált.
14567.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft