Földrajzi témájú nyomtatványok: Magyar Földrajzi Irodalom, 1948 A Magyar Állami Földtani Intézet jelentése, Adatok a magyar barlangkutatás történetéhez, 3 orosz földrajzi nyomtatvány, Barlangvilág c. újság egy száma
Frederick O' Brien: A haldokló szigetvilág. A világ körül. Útirajzok - Útikalandok. Budapest, É.N., Dante kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, 286 p. A gerince picit foltos, de ezt leszámítva jó állapotban.
Carveth Wells: A maláji dzsungelben. A világ körül. Útirajzok - Útikalandok. Fordította: Halász Gyula. Budapest, É.N. , Dante Kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, 202 p. A szerző eredeti felvételeivel, és két térképpel. Jó állapotban!