H.G. Wells: A világtörténet alapvonalai. Az élet és az emberiség történetének tüköre. Budapest, 1930, Genius Könyvkiadó Rt. Harmadik, a művészetek fejlődésével bővített kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, némileg meglazult kötéssel.
Holl Imre: Sopron középkori városfalai III. Különlenyomat az Archaeologiai Értesítő 98. évfolyam 1971. évi 1. számából. Budapest, 1971. Tűzött, 20 p. Több szövegközi fekete-fehér fényképpel.
A francia sárga könyv. Diplomáciai okmányok 1938-1939. A Németország és Lengyelország, Nagy Britannia, Franciaország közötti háború kitörését megelőző események és tárgyalások okmányai. Budapest, 1939, Pápai Ernő műintézete. Kiadói papírkötés. Megviselt állapotban, a borítója szakadozott és elvált a könyvtesttől.
A történelem segédtudományai. Szerk.: Kállay István. Budapest, 1986, Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar. Második, bővített kiadás. Kiadói papírkötés.
Jászi Oszkár: A Monarchia jövője. A dualizmus bukása és a Dunai Egyestült Államok. Budapest, 1918, Uj Magyarország Rt. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány, széteső állapotban.