Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 499

Gerhart Hauptmann: Henschel fuvaros. Dráma 5 felvonásban. Fordította Molnár Ferenc. Budapest, 1899, Vass József Könyvkereskedése, 66 p. Kiadói egészvászon kötés, ex libris nyomaival.
14734.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Cs. Szabó László: Egy gondolat bánt engemet.... Fáy Dezső 12 kőrajzával. Budapest, 1936, Magyar Bibliofil Szövetség, 57 p.+12 t. Kiadói kartonált papírkötés, picit kopott, picit foltos borítóval.
14735.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
L. N. Tolsztoj: Gyerekek a világ dolgairól. Huszonegy jelentet. Fordította Várnai Dániel. Budapest, 1921, Pán Könyvkiadó, 78 p. Kiadói papírkötés, foltos, felvágatlan példány. Kiadták 700 példányban. Illusztrálta Nagy Sándor.
14736.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Weber M.: A protestáns etika és a kapitálizmus szelleme. Fordította Vida Sándor. Ember és természet 5. Budapest, é.n. , Franklin-Társulat Magyar Irodalom Intézet és Könyvnyomda, 122 p. Átkötött egészvászon kötés, magánkönyvtári bélyegzővel. Első kiadás.
14737.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Osvát Ernő: Az elégedetlenség könyvéből. Budapest, 1988, Helikon kiadó, Kner nyomda. Kiadói bőr kötés, műanyag védőborítóban, ajándékozási sorokkal, jó állapotban.
14738.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Sinclair, Upton: Letűnt világ I-II. Bp., 1945, Renaissance. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban.
14739.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Pluhár István (szerk.): Sportok könyve. Budapest, 1935, Káldor Könyvkiadóvállalat. Kiadói kopottas egészvászon kötésben, némileg sérült kötéssel.
14740.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Sztálin nevével. Dalok. Budapest, 1949, Hungária Könyvkiadó Nemzeti Vállalat. Kiadói papírkötés.
14741.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Sztálint köszöntjük. Magyar költők vesei a 70 éves Sztálinhoz. Budapest, é.n. (1949), Franklin Könyvkiadó Nemzeti Vállalat. Kiadói papírkötés.
14742.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
14743.

Kikiáltási ár:
800 Ft
Szabó Dezső: A végzet ellen. A magyar kisebbségi többség sorsa a többségi kisebbségek között. Budapest, 1993, Magyar Fórum Könyvek. Kiadói papírkötés.
14744.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Verseghy Ferenc: A magyar nyelv törvényeinek elemzése. I. rész. A magyar nyelv etimológiája. Szolnok, 1972, Verseghy Ferenc Megyei Könyvtár. Kiadói papírkötés. Reprint kiadás.
14745.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft