Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 374

Dr. Schatz Róbert: Esperanta-hungara frazlibro. Magyar-esperanto beszélgetések. Budapest, 1909, Kókai Lajos könyvkereskedése, 51 p. Kiadói papírkötés. Megviselt állapotban. A magyar eszperantó történetében úttörőnek számító társalgási zsebkönyv.
13576.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Eötvös Károly: A nagy per I-III. Eötvös Károly Munkái XI. Második kiadás. Budapest, 1905, Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt., 333+332+323 p. Kiadói aranyozott némileg kopottas egészvászon kötés, festett lapélekkel.
13577.

Kikiáltási ár:
4 200 Ft
11,35
12,35
Id. Dumas Sándor: A három testőr I-II. Fordította Lándor Tivadar. Budapest, én., Dante Könyvkiadó. Kiadói kopottas aranyozott egészvászon kötés.
13578.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Id. Dumas Sándor: Gróf Monte Cristo I-IV. Fordította Harsányi Kálmán. Budapest, én., Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt. Kiadói aranyozott egészvászon kötés. Megviselt állapotban. A borítója kopott, sérült, ragasztott. A címlapokon tulajdonosi névbejegyzéssel.
13579.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
10 kötet Emile Zola összes művei sorozatból.  A föld I-IV.; A Pénz I-III.+A Coquevillei muri és egyéb elbeszélések.;Az összeomlás I-IV; Germinal I-III.+Chabre ur osztrigái; Szerelem I-II.; Az emberirtó II-III.; Budapest, é.n., Christensen és Társa-Gutenberg Könyvkiadó Vállalat. Kiadói némileg kopott aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a kötéstáblákon a szerző plakettjével. A címlap keretrajzát Végh Gusztáv iparművész, a plakettet Beck Ö. Fülöp szobrászművész tervezte.
13580.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
Csokonai Vitéz Mihály: A lélek halhatatlansága. Budapest, 1944, Exodus, 45 p. Második kiadás. Kiadói papírkötés.
13581.

Kikiáltási ár:
800 Ft
Fekete Lajos: Delelő Nap. Fekete Lajos válogatott költeményei 1925-1940. Schöpflin Aladár előszavával. Budapest, é.n., Láthatár, 151 p. Kiadói picit viseltes kemény papírkötés. Számozott példány. (500/497)
13582.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Ivor Andor: Elsején kezdődik az élet. - - versei. Budapest, 1942. Kissé töredezett szélekkel, kiadói papír kötésben
13583.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
13584.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Szávay Zoltán: Az ismeretlen út. Budapest, 1929, Pesti Könyvnyomda Rt., 114 p. Kiadói papírkötés. Megviselt állapotban.
13585.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Tatay Sándor: Jelek a porban. Elbeszélések. Budapest, 1939, Magyar Élet, 179 p. Kiadói némileg foltos egészvászon kötés. Első kiadás.
13586.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Szász Károly kisebb műfordításai III. kötet. Budapest, 1872, Ráth Mór, 361 p. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, aranyozott lapélekkel. A borítója foltos, kopott.
13587.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft