Faust: Goethe. Translated by Abraham Hayward. With Illustations by Willy Pogány. New York, É.N., George H. Doran. Kiadói félvászon kötés, XX+209 p.+16 t. A gerince sérült, de a könyvtest egyben van. A lapok egy része felvágatlan. Az elülső védőlap kijár. Angol nyelvű Goethe: Faust, a magyar származású Willy Pogány (1882-1955) illusztrációval. / Goethe: Faust in english, with the illustrations of the Hungarian born artist Willy Pogány.
The saddle is damaged and some pages are uncut.
Gerő László: Magyarországi várépítészet. (Vázlat a magyar várépítés fejezeteiről.) Bp., 1955, Művelt Nép, 511 p. + 1 térkép. Gazdag képanyaggal. Kiadói borítós félvászon-kötésben. Mindössze 4500 példányban jelent meg.
Szalay Lajos: Dibujos Drawings 1934-1954. Tucumán, 1954, Universidad Nacional de Tucuman. Kiadói papírkötés. Szalay Lajos: Rajzok, spanyol és angol nyelven. / Lajos Szalay: Drawings, in spanish and english language.
Kézdi-Kovács László: Isteni Művészet. Budapest, 1938, Grill Károly Könyvkiadóvállalata. 450 példányból a 30. számozott, és aláírt példány. Művészi félbőr kötés,161 p. Fekete-fehér illusztrációkkal. A gerince picit sérült.
Cseri Miklós-Füzes Endre (szerk:) A Bodrogköz népi építészetének katasztere. Ház és ember 13. A Szabadtéri Néprajzi Múzeum Évkönyve. Szentendre, 1999, Szabadtéri Néprajzi Múzeum, 289 p. Kiadói papírkötés.
Seregélyi György: Magyar festők és grafikusok adattára - Életrajzi lexikon az 1800-1988 között alkotó festő- és grafikusművészektől, vászonkötésben. Szeged, 1988, Szerzői magánkiadás, 729 p. Műbőr kötés.
Album von Wien. Nach Aquarell Gemalden von Franz Und Rudolf Alt. Bécs, É.N. [XIX. század vége], Eduard Hölzel's Kunst. Aranyozott, vörös egészvászon mappa.
Hiányos Bécs Album. Csak a címoldal és a egy darab kép van meg. Kilátás a bécsi Belvedere-re. (Ansicht von Wien vom Belvedere aus.) Kromlitográfia.
A mappa foltos, kopott. A címoldal szakadozott./
Album of Wien. It is incomplete. They are only the folder, the front page, and one painting (View of Vienna of Belvedere from.). Chromolitography. The folder, and the front page are little bit damaged. but the painting is okay.