Anonymi Belae regis notarii Historia Hungarica septem primis ducibus Hungariae. Anonymus Gesta Hungarorumának legelső, nyomtatásban megjelent változata Johann Georg von Schwandtner (1716-1791) történetíró, forráskutató Scriptores rerum Hungaricaum veteres ac genuini (Bécs, 1746) című nagy jelentőségű forráskiadványának első kötetéből. Több kéz által írt széljegyzetekkel, latin és magyar nyelven egyaránt, köztük Edelspacher Antal (1846-1894) nyelvész magyar nyelvű, ceruzás feljegyzéseivel. Néhány lapon belevágásokkal. Kicsit kopott félvászon kötésben, enyhén foltos lapokkal, de korához képest jó állapotban. /
Anonymi Belae regis notarii Historia Hungarica septem primis ducibus Hungariae. The very first published version of the Gesta Hungarorum, the chronicle of the Medieval Hungarian author Anonymus, published by the historian and source collector Johann Georg von Schwandtner (1716-1791) in his magnus opus, the Scriptores rerum Hungaricaum veteres ac genuini (Vienna, 1746). With marginal notes in Latin and Hungarian writtenby several hands, among them those of the 19th century Hungarian linguist Antal Edelspacher (1846-1894). With cuttings on several pages. In a bit worn out half-linen binding, with a bit stained pages, otherwise in good condition regarding its age.
Lázár Gyula, dr.: Angolország történelme, a legrégibb időktől az újkorig. I. kötet. Az ősidőktől II. Edward haláláig 1327-ben. Temesvár, 1892. Szabó Ferenc. 488 p.;
Korabeli aranyozott félbőr kötésben, festett élekkel
Udvari élet a francia királyok alatt.
Sós Endre: A demokrácia öngyilkossága. A weimari Németország végzetes útja. Szombathely, 1947, Magyar Téka Könyvkiadó. Szakadozott papírkötésben, 247 p.