Jacques Bainville: Napoleon. Fordította: Hevesi András. Budapest, É.N. , Athenaeum. Kiadói egészvászon kötés, 429 p. Az elülső védőlapon ajándékozási sorokkal és ex-libris-szel.
Takáts Sándor: Komáromi Daliák a XVI. században. Különlenyomat a "Budapesti Szemle" 390, és 391. számából. Budapest, 1909, Franklin. Kiadói papír kötésben.
Vicente Blasco Ibánez: Argentina y sus grandezas. Madrid, 1910, La Editorial Espanola Americana. Kiadói aranyozott egészbőrkötésben. Széleinél kopottas, egyébként jó állapotú kötet. Érvénytelen könyvtári pecséttel. 32x24 cm.
Brodarics István: Igaz leírás a magyaroknak a törökökkel Mohácsnál vívott csatájáról. Gondolkodó Magyarok. Fordította: Kardos Tibor. Előszót és a jegyzeteket írta: Szigethy Gábor. Budapest, 1983, Magvető Könyvkiadó. Kiadói papírkötés, 68 p.
Gosztonyi Péter (1931-1999): Die ungarische antifaschistische Bewegung in der Sowjetunion wahrend des Zweiten Weltkrieges. Karlsruhe, 1972, G. Braun GmbH.
Sonderdruck aus Militargeschichtliche Mitteilungen 1/1972. A szerző általi dedikációval Vas Zoltán (1903-1983) politikusnak, írónak.