Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 331

Gerhard Hauptmann: Crampton mester (Komédia 5 felvonásban) Tevan Könyvtár 131-33. Fordította: Bálint Lajos. Békéscsaba,1917,Tevan kiadás. Szakadozott papírkötésben, 81 p. A kötése meglazult.
13644.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
13645.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
id. Ábrányi Kornél: Életemből és emlékeimből. Budapest, 1897, Franklin-Társulat. Fűzött papírkötés, 368 p. Megviselt állapotban. A borítója szakadozott. A gerince és a kötése sérült.
13646.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,03
7,65
Féja Géza: Nagy vállalkozások kora. A magyar irodalom története 1867-től napjainkig. Bp., 1943, Magyar Élet. Papírkötés szakadozott kiadói papírborítóval, 428 p. Első kiadás.
13647.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
13648.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Moliére: Tartuffe avagy a képmutató. Kétnyelvű klasszikusok. 341.számozott példány. Bp., 1957, Corvina. Kiadói félbőr kötés, jó állapotban.
13649.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Kardos László(szerk.): Száz vers. Válogatott idegen versek eredeti szövege és magyar fordítása. II. kiadás. Bp., 1957, Magvető. Kiadói félvászon kötés, gerince kifakult, egyébként jó állapotban.
13650.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Heine, Heinrich: Atta troll, Nyáréji álom. Kétnyelvű klasszikusok. 210. számozott példány. Bp., 1958, Corvina. Kiadói félbőr kötés, jó állapotban.
13651.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Baudelaire, Charles: Válogatott versek. Kétnyelvű klasszikusok. 151. számozott példány. Bp., 1957, Corvina. Kiadói félbőr kötés, jó állapotban.
13652.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Radó Antal (szerk.): Remekírók Képes Könyvtára. 44 kötet. (Két kötet kétszer szerepel: 7. Tóth Kálmán Válogatott Költeményei, 27. Csokonai Vitéz Mihály Válogatott Munkái) Budapest, é.n., Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai).  Gazdagon aranyozott, díszes, kiadói dombornyomott egészvászon kötésben. Az elülső kötéstáblák belsején, egy kötet kivételével (A duplum 7. kötet Tóth Kálmán Válogatott Költeményei), Dóró Gábor, beazonosítatlan művésztől származó, ex-librisével.  A borítók, gerincek kopottak, és néhol foltosak, de alapvetően jó állapotban vannak.
13653.

Kikiáltási ár:
36 000 Ft
97,30
105,88
Jókai Mór Művei 1-50. Teljes sorozat! Budapest, 1909-1911, Franklin-Társulat. Aranyozott kiadói egészvászonkötés, 16161 p. 15 cmx10 cm. XX. század eleji Jókai Mór Művei sorozat szép, aranyozott, szecessziós kiadói borítóval. Az elülső kötéstáblák belsején Dóró Gábor, beazonosítatlan művésztől származó, ex-librisével.  A borító itt-ott kopott, foltos. A 26. kötet gerince sérült. De ezt leszámítva szép állapotban van.
13654.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
Kassák Lajos: Éljünk a mi időnkben. Írások a képzőművészetről. Bp., 1978, Magvető Kiadó. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
13655.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft