Jozeph Schmid: Karl Friedrich Schinkel. Der Vorläufer neuer deutscher Baugesinnung. Leipzig, 1943, (Kummer) Kiadói kopottas papírkötésben, szakadozott védőborítóval
Jászai Mari emlékiratai. S. a. r.: Lehel István, illusztrálta Haranghy Jenő. Bp., [1927], Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kicsit laza, aranyozott vászonkötésben, néhány lap kijár.
Rózsa Miklós Művészet és szépség. Bp., 1943, Anonymus. 288 p. Gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal. Kiadói, felragasztott képpel illusztrált félvászonkötésben.
Kiadói kolligátum kötet. Az Ars Mundi sorozat négy kötete egybekötve. Dercsényi Dezső: A mozaik.; Dobrovits Aladár: Egyiptom festészete; Homér Lajos: Keleti miniaturák. Bp., Officina, 1944. Kiadói félvászonkötésben.
Jajczay János - Schwartz Elemér: Karácsony a művészetben Bp., 1942, Kir. M. Egyetemi Ny. 255p, CXXVIII t. lapszámozáson belül, szövegközti képekkel. Aranyozott gerincű kiadói félvászon kötésben.