A francia sárga könyv. Diplomáciai okmányok 1938-1939. A Németország és Lengyelország, Nagy-Britannia, Franciaország közötti megelőző események és tárgyalások okmányai. Bp., 1939, Pápai Ernő műintézete. Kiadói, kissé kopottas papírkötésben.
Marczali Henrik (szerk.): Nagy Képes Világtörténet
I-XII. kötet (teljes).
I. kötet: A Kelet ókori népeinek története.
II. kötet: A görögök története a római hódítás koráig.
III. kötet: A rómaiak története.
IV. kötet: A népvándorlás kora.
V. kötet: A hűbériség és a keresztes hadjáratok kora.
VI. kötet: A középkori intézmények bomlása és a renaissance.
VII. kötet: A reformatio kora.
VIII. kötet: Az ellenreformatio kora.
IX. kötet: Az absolutismus kora.
X. kötet: A forradalom és Napoleon kora.
XI. kötet: A reformok kora.
XII. kötet: Korunk állami és társadalmi alkotásai.
Budapest, [1891-1904.] Franklin. Kulturhistoriai képekkel, arcképekkel, mellékletekkel és térképekkel gazdagon illusztrálva. A tizenkét kötet egységes, dúsan aranyozott gerincű, kiadói félbőr-kötésben. A kötetek gerince kissé kopott, 3-4 kötet gerince sérült és javított, egyébként jó állapotban.
Hóman Bálint, Szekfű Gyula: Magyar történet. I-V. köt. Bp., 1935, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Második kiadás. Kiadói félbőrkötésben, az egyes kötetek gerince kissé kopott, egyébként jó állapotban.