Tolnai Világlexikon I-XX. kötet, teljes sorozat. Budapest,1926-33, Tolnai Nyomdai Művészet és Kiadóvállalat Részvénytársaság Kiadása. Sok képmelléklettel, és több ezer képpel. Egészvászon kötésben, dombornyomott borítóval. Jó állapotú, egységes sorozat.
Hevesi József (szerk.): Magyar Dekameron. Száz magyar író, száz elbeszélése. V. kötet. Budapest, 1893, Singer és Wolfner. Kiadói egészvászon kötésben, kissé viseltes állapotban.
Farkas József: Bibliai földrajz iskolák és családok számára. Fametszvényekkel és az Igéretföldje acélmetszetű térképével. Pest, 1870. Hornyánszky. VIII. 364 p. + 1 kihajtható térképmell. (Rajzolta: Gross C. H.) Fametszetekkel gazdagon illusztrált. Korabeli, kissé kopott aranyozott vászonkötésben
2db könyv. Szász Béla: Az emberiség jótevői. Negy essay. A művelt közönség részére. Budapest, 1908, Hornyánszky.
Herbert v. Marduschek: Wien wie es weint und lacht. Ein bunter Reigen wiener Geschicten.Wien-Leipzig, (1926).
Remekírók Képes Könyvtára sorozat 7 kötete: Csokonai (27), Katona József (47), Vörösmarty (37) válogatott munkái, Moliére remekei I-II.(6, 48) Goethe költeményei(45.), Heine dalok könyve (19). Budapest, é.n., Lampel. Gazdagon aranyozott, díszes kiadói dombornyomott kötésben. kissé kopottas fedőborítóval, egyébként szép állapotban.
Vas gereben összes munkái, 4 kötet: A pörös atyafiak. A régi jó idők. A tekintetes urak. Garasos arisztokrácia. Budapest, é.n., Franklin -Társulat. Aranyozott, illusztrált kiadói egészvászon kötésben.
Barabás Ábel: Vas Gereben Budapest, 1906, Franklin -Társulat. Kissé viseltes állapotban.
Régi, vegyes könyvtétel, kb. 50 darab, egy teli banános karton doboz, francia, német ill. magyar nyelvűek, többsége szépirodalom, de van benne vegyészet és egyéb műfaj is. Vegyes minőségben, némely szép állapotban.
Verne Gyula: Öt hét léghajón. Ötödik egyedül jogosított képes kiadás. Bp., 1923, Franklin-Társulat. Illusztrált, kiadói aranyozott, festett egészvászon kötés, kissé kopottas, egyébként jó állapotban.
Verne Gyula: Az úszó város. Ötödik egyedül jogosított képes kiadás. Első kiadás! Bp., é.n., Franklin-Társulat. Illusztrált, kiadói aranyozott, festett egészvászon kötés, Kopottas fedőlap,lyukas gerinc, ill. sarok, egyébként jó állapotban.