Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 111

Ráth-Végh István: Az emberi butaság kultúrtörténete. Negyedik kiadás. Bp., 1943, Cserépfalvi. Kiadói félvászon kötés, Gerincnél kissé szakadt, belül a gerincnél kissé levált, egyébként jó állapotban.
13106.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Ráth-Végh István, Agrádi Ferenc, Tiszay Andor, Bélley Pál, Kocsis Ferenc, Koroknay István(szerk.): 2. kötet. Vigyázat! Szélhámos! Nagy szemfényvesztők. Kuruzslók műhelytitkaiból. Asszony, aki „nyulakat szült”. A fületlen álkirályfi. Casanova, a szélhámosok királya. Bp., 1957, Bibliotheca. Kiadói papír kötésben.
13107.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
13108.

Gárdonyi Géza munkái. 1-40 kötet,

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
B. Jefimov: Tartós békéért. Bp., 1951, Művelt Nép Könyvkiadó. Félvászon kötésben. A gerincnél teljesen kiszakadt, egyébként jó állapotú.
13109.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Koronázási album. Ábrányi Emil, Ambrus Zoltán, Gróf Andrássy Gyula, Gróf Apponyi Albert, Beöthy Zsolt, Berzeviczy Albert, Heltai Jenő, Herczeg Ferenc, Kabos Ede, Gróf Khun-Héderváry Károly, Kiss József, Krúdy Gyula, Molnár Ferenc, Móricz Zsigmond, Rákosi Viktor, Szomaházy István, Báró Wlassics Gyula eredeti közleményeivel. Bató József, Bér Dezső, Csont Ferenc, Dudits Andor, Endrey Sándor, Gedő Lipót, Herman Lipót, Honti Nándor, Komáromi-Kacz Emőke, Pólya Tibor, Pór Bertalan, Rippl-Rónai József, Rudnay Gyula, Végh Gusztáv, Vészi Margit, Zádor István eredeti rajzaival és festményeivel. Bp., 1917, Az Érdekes Újság kiadása. Kiadói, Végh Gusztáv tervezte, illusztrált félvászon kötésben, gazdag szövegközti és egész oldalas képanyaggal, (a gerinc sérült).
13110.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
11
13111.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
13112.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
13113.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Tolnai Világlexikon I-XVIII. kötet, teljes sorozat, pótkötetek nélkül. Budapest, Tolnai Nyomdai Művészet és Kiadóvállalat Részvénytársaság Kiadása. Egészvászon kötésben, dombornyomott borítóval. Átlagos állapotban
13114.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Kelemen, Emericus (Imre): Institutiones juris privati hungarici, quas nobilis juventutis Hungariae usibus conscripsit II.-III. kötetek. Budae, 1818. Korabeli félbőr kötésben
13115.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
Landgesetz- und Regierungsblatte für das Kronland Ungarn. 1851. Fél évfolyam. 674p. Ferencz József, Haynau és Geringer rendeleteivel. Korabeli félvászon kötésben.
13116.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Talmud Babli. Babylonischer Talmud. Tractat Berachoth Segensprüche. Mit deuscher Uebersetzung und den Commentaren Raschi und Tosephoth nebst verschiedenen Verbesserungen aller früheren Ausgaben... Einleitung... Dr. E. M. Pinner. Bd. I. (Alles Erschienene) Berlin, 1842, Eigenthum des Verfassers. Héber-német kétnyelvű kiadvány egyetlen megjelent, folio kötete, korabeli papírkötésben, kissé viseltes állapotú / Hebrew-German bilingual edition, folio volume, first edition, all published, in paper binding, somewhat worn condition
13117.

Talmud Babli. Babylonischer Talmud. Tractat Berachoth Segensprüche. Mit deuscher Uebersetzung und den Commentaren Raschi und Tosephoth nebst verschiedenen Verbesserungen aller früheren Ausgaben... Einleitung... Dr. E. M. Pinner. Bd. I. (Alles Erschienene) Berlin, 1842, Eigenthum des Verfassers. Héber-német kétnyelvű kiadvány egyetlen megjelent, folio kötete, korabeli papírkötésben, kissé viseltes állapotú /
Hebrew-German bilingual edition, folio volume, first edition, all published, in paper binding, somewhat worn condition

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft