Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 111

13070.

Eger, 1792. A Püspöki betűkkel. 1 t. címkép 4 sztl. lev. 411p.
Későbbi félbőr kötésben, jó állapotban

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Plinius Caecilius Secundus, Caius: Epistolae et panegyricus. Ed. Iohannes Minellius [Jan Minelli]. Lipsiae, 1741, Maur. Georg. Weidmann. Gazdag kommentáranyaggal ellátva. Későbbi kartonált papírkötésben, jó állapotban.
13071.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Közhasznú esmeretek tára. A Conversations-Lexicon szerént Magyarországra alkalmaztatva. 9. köt.: P-Python. Pest, 1833, Wigand Ottó. Tulajdonosi bejegyzéssel. Kicsit kopott aranyozott gerincű félbőr kötésben, egyébként jó állapotban.
13072.

Közhasznú esmeretek tára. A' Conversations-Lexicon szerént Magyarországra alkalmaztatva. 9. köt.: P-Python. Pest, 1833, Wigand Ottó. Tulajdonosi bejegyzéssel. Kicsit kopott aranyozott gerincű félbőr kötésben, egyébként jó állapotban.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Justh Zsigmond: Káprázatok. Bp., 1887, Pallas Irodalmi és Nyomdai Részvénytársaság. Kiadói aranyozott, bordázott gerincű félbőr kötés, színezett lapszélek, belsejében könyvtári pecséttel, kopottas állapotban.
13073.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13074.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Villon testamentuma. Mészöly Dezső fordításában. 1943, Keresztes Könyvkiadó. Kiadói félvászon kötés, színezett lapszélek, jó állapotban.
13075.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Ráth-Végh István: Új butaságok az emberiség kultúrtörténetéből. Bp., 1939, Cserépfalvi. Kiadói egészvászon kötés, kissé szakadt védőborítóval, jó állapotban.
13076.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Cicero, Marcus Tullius: Epistolae ad familiares. Ed. Philibertus Quartier. Tyrnavia, 1756, Typis academicis Societatis Jesu. Az 1726-os velencei kiadás újranyomása. Érdekes possessori bejegyzésekkel. Kopott bőrkötésben, a kötéstábla és az első egy-két lap némileg megviselt, néhol foltos, egyébként jó állapotban.
13077.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
Koszorú. Erdélyi, felvidéki, vajdasági írások. Az 1931-es Könyvnap könyve. Bp., 1931, Magyar Könyvkiadók és Könyvkereskedők Országos Egyesülete. Többek között Áprily Lajos, Dsida Jenő, Kemény János, Mécs László, Nyirő József, Tamási Áron és mások írásaival, verseivel. Műbőr kötésben, jó állapotban.
13078.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Becanus, Martinus [Martin van der Beeck]: Manuale controversiarum in V. libros distributum. Colonia Agrippina [Köln], 1697, Franciscus Metternich. Tulajdonosi bejegyzésekkel. Megviselt bőrkötésben, egyébként jó állapotban.
13079.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
[Fuchs, Xaverius Franciscus:] Methodus recte gubernandi parochiam et dirigendi animas in S. Tribunali poenitentiae. Pars secunda. Tyrnaviae, 1803, Typis Venceslai Jelinek. Mellékötve: Moralis philosophiae Christianae de virtutibus et vitiis tractatus. Posonii, 1803, Typis Georgii Alosii Belnay. A kötet elején a szerző, Fuchs Xavér Ferenc (1744-1807) nyitrai püspök, későbbi egri érsek, Heves és Külső-Szolnok vármegye örökös főispánjának Jakob Adam (1748-1811), a korszak elismert rézmetszője által metszett egészoldalas portréjával. Aranyozott gerincű, kicsit szakadt egészbőr kötésben, egyébként jó állapotban.
13080.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
13081.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft