Könyvek: Történelem

Tételek száma: 304

Régészeti tanulmányok II. köt. Szerk.: Gerevich László. II. köt. Fehér Géza-Éry Kinga-Kralovánszky Alán: A Közép-Duna-medence magyar honfoglalás- és kora Árpád-kori sírleletei. Leletkataszter. Szerk.: Szőke Béla. Bp. 1962, Akadémiai Kiadó, 99 p.+ 2 (nagyméretű kihajtható térkép-mellékletek, 42x59 cmx2.) Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, kissé sérült papírborító
19703.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1999 Történeti Tanulmányok VII. Debrecen, 1999, KLTE. Kiadói papírkötés. + 2013 Történeti Muzeológiai Szemle 12. Bp., 2013, Magyar Múzeumi Történész Társulat. Kiadói papírkötés.
19704.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Richard Pražák et al.: Dějiny Maďarska. [Magyarország története.] Brno, 1993, Masarykova univerzita, 297+(3) p. Cseh nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kissé koszos kiadói papír védőborítóban. Megjelent 1000 példányban.
19705.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Sándor Pál jubileumi emlékalbum. Az OMKE elnöke hetvenedik születésnapja és parlamenti tevékenységének harmincadik évfordulója alkalmából. Bp., 1930, Országos Magyar Kereskedelmi Egyesülés (Tolnai-ny.), 400 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, sérült borítóval és gerinccel, helyenként sérült lapokkal, az elülső szennylap és az előzéklap kijár.
19706.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Tardy Lajos: Régi hírünk a világban. A szerző, Tardy Lajos (szül. Kallós Lajos) (1914-1990) művelődéstörténész, író, műfordító, heraldikus által dedikált példány. Bp., 1979, Gondolat, 330+(2) p.+ 32 t. Egyetlen kiadás. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Kiadói műbőr-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
19708.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Imre Sándor: Széchenyi születésének 150. évfordulójára. Bp., 1941, Magyarországi Református Egyház Egyetemes Konventje. 53p. Kiadói papírkötésben
19710.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

Anna Maria Liberati - Fabio Bourbon: Az ókori Róma. Birodalom, mely egykor a világ ura volt. Ford.: Varga Edith. [Bp.], én., Officina '96. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
19711.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

Tüttő Vince: A magyar történet vázlatrajzokban. A legújabb történelmi művek alapján a közép és középfokú iskolák számára. Írta és rajzolta: - - . Szeged, 1937, Árpád-ny., 16 p.+ 8 (hiányos, eredetileg 60) t.+ 1 (kihajtható térkép) t. Kiadói tűzött papírkötés, a címlapon kis sérüléssel, a lapok sarkán folttal.
19712.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

Szabó Árpád, ógyallai:  Kit terhel a történelmi felelősség az 1848/49-iki magyar szabadságharcért? Történelmi tanulmány. Írta és a Szabadpolgári Kör 1937. március 15-iki ünnepélyén felolvasta Szabó Árpád. Budapest, 1937. (Szerző) Attila-nyomda Rt. 18 p. Egyetlen kiadás. Szabó Árpád, a Szabadpolgári Kör elnöke 1937. márciusi ünnepi beszéde. A szerző megvizsgálja az 1848-as forradalomhoz vivő utat, deklarálja annak békés természetét, amely egészen addig békésnek mutatkozott, amíg a bécsi érdekek nyomására a nemzetiségi haderők fel nem keltek a forradalom ellen; a későbbi összecsapások idején pedig az osztrák birodalmi haderő önmagában nem volt képes a magyar szabadságharccal szembe szállni, leveréséhez külső, orosz segítséget vett igénybe. Szabó Árpád ünnepi beszéde természetesen erősen áthallásos, számos üzenete a trianoni békediktátummal sújtott jelenkori magyarsághoz szól. Fűzve, kiadói borítóban, jó példány.
19713.

Szabó Árpád, ógyallai: Kit terhel a történelmi felelősség az 1848/49-iki magyar szabadságharcért? Történelmi tanulmány. Írta és a Szabadpolgári Kör 1937. március 15-iki ünnepélyén felolvasta Szabó Árpád.
Budapest, 1937. (Szerző) Attila-nyomda Rt. 18 p. Egyetlen kiadás.
Szabó Árpád, a Szabadpolgári Kör elnöke 1937. márciusi ünnepi beszéde. A szerző megvizsgálja az 1848-as forradalomhoz vivő utat, deklarálja annak békés természetét, amely egészen addig békésnek mutatkozott, amíg a bécsi érdekek nyomására a nemzetiségi haderők fel nem keltek a forradalom ellen; a későbbi összecsapások idején pedig az osztrák birodalmi haderő önmagában nem volt képes a magyar szabadságharccal szembe szállni, leveréséhez külső, orosz segítséget vett igénybe. Szabó Árpád ünnepi beszéde természetesen erősen áthallásos, számos üzenete a trianoni békediktátummal sújtott jelenkori magyarsághoz szól.
Fűzve, kiadói borítóban, jó példány.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

Banner János:  Az ószentiváni bronzkori telep és temető. 1928. évi ásatás. (Második közlemény.) Szeged, 1929. Szeged Városi Nyomda és Könyvkiadó Rt. 32 p. Egyetlen önálló kiadás. Banner János (1888-1971) szegedi régész, néprajztudós, egyetemi tanár. Főként az Alföld ősrégészetével foglalkozott. Szövegközti felvételekkel kísért beszámolójában az 1928. augusztusi ásatás eredményeit teszi közzé. Könyvtári duplum. (A Szegedi Alföldkutató Bizottság könyvtára. 4. szám.) Fűzve, kiadói borítóban, jó példány.
19714.

Banner János: Az ószentiváni bronzkori telep és temető. 1928. évi ásatás. (Második közlemény.)
Szeged, 1929. Szeged Városi Nyomda és Könyvkiadó Rt. 32 p. Egyetlen önálló kiadás.
Banner János (1888-1971) szegedi régész, néprajztudós, egyetemi tanár. Főként az Alföld ősrégészetével foglalkozott. Szövegközti felvételekkel kísért beszámolójában az 1928. augusztusi ásatás eredményeit teszi közzé.
Könyvtári duplum.
(A Szegedi Alföldkutató Bizottság könyvtára. 4. szám.)

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

Spira György 2 műve:  Spira György: Széchenyi a negyvennyolcas forradalomban Korunk Tudománya. Bp., 1979, Akadémiai, 266+4 p. Kiadói papírkötés, a könyvtest szétvált, és az egyik része elvált a borítótól.;  Spira György: Kossuth és alkotmányterve. Debrecen, 1989., Csokonai, 89+2 p. Kiadói papírkötés.;
19715.

Spira György 2 műve:

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

19716.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft