Könyvek: Történelem

Tételek száma: 257

Imre Sándor: Széchenyi születésének 150. évfordulójára. Bp., 1941, Magyarországi Református Egyház Egyetemes Konventje. 53p. Kiadói papírkötésben
19596.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Máté György: Budapest szabad! Bp., 1980, Móra, 249+(11) p. Egyetlen kiadás. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé koszos borítóval.
19597.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Gregorovius Ferdinánd: Hadrián császár. A görög-római világ Hadrián korabeli rajza. Ford.: Pászthory János. Bp., 1897, MTA, 4 sztl. lev.+ 486 p. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés, kissé sérült gerinccel, belül nagyrészt jó állapotban, kijáró hátsó szennylappal.
19598.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

A magyar öntudat kistükre. Szerk.: Baránszky-Jób László. Bp., 1941, Felső Kereskedelmi Iskolai Tanárok Nemzeti Szövetsége (Kir. M. Egyetemi Ny.), 175 p. Negyedik kiadás. Kiadói papírkötés, tulajdonosi bejegyzéssel.
19599.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Dupka György: Egyetlen bűnük magyarságuk volt. Emlékkönyv a sztálinizmus kárpátaljai áldozatairól (1944-1946). Kárpátaljai Magyar Könyvek 9. Ungvár-Bp., 1993, Patent - Intermix, 323+(5) p. Kiadói papírkötés, kissé kopottas borítóval.
19600.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Dupka György: ,,Sötét napok jöttek...". Koncepciós perek magyar elítéltjeinek emlékkönyve. 1944-1955. Kárpátaljai Magyar Könyvek 10. Bp.-Ungvár, 1993, Intermix, 166+(2) p. Kiadói papírkötés, kissé kopottas borítóval.
19601.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Régészeti tanulmányok II. köt. Szerk.: Gerevich László. II. köt. Fehér Géza-Éry Kinga-Kralovánszky Alán: A Közép-Duna-medence magyar honfoglalás- és kora Árpád-kori sírleletei. Leletkataszter. Szerk.: Szőke Béla. Bp. 1962, Akadémiai Kiadó, 99 p.+ 2 (nagyméretű kihajtható térkép-mellékletek, 42x59 cmx2.) Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, kissé sérült papírborító
19602.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

19603.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Charles Gati: Vesztett illúziók. Moszkva, Washington, Budapest és az 1956-os forradalom. Bp,2006, Osiris. Kiadói kartonált papírkötés, volt könyvtári példány
19604.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

A Királyi Magyar Pázmány Péter Tudományegyetem alapítása 300 éves évfordulójának jubileumi emlékkönyve. Szerk.: Kornis Gyula. Bp., 1936, Kir. M. Egyetemi Nyomda, VIII+445+(3) p.+ 59 (fekete-fehér képek) t. Kiadói egészvászon-kötés.
19605.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Jancsó Benedek emlékkönyv. Szerk.: Asztalos Miklós. Bp., 1931, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 1 t.+413+1 p. + 1 t. Kiadói papírkötés, kissé szakadozott borítószélekkel.
19606.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

Stanley Payne: Geschichte des Faschismus. Aufstieg und fall einer europäischen Bewegung. 2006, Tosa. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.
19607.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft