Plakát

Tételek száma: 112

1998 Meghívó Gyarmathy Tihamér festőművész kiállítására, Szentendre, Erdész Galéria, plakát, laminált papír, lapszéli kisebb gyűrődésekkel és apró szakadásokkal, 70x50 cm
18296.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1976 Pécs, Vasarely Múzeum, kiállítási plakát, Magyar Hirdető, Offset és J. Nyomda, 2000 pld., lapszéli sérülésekkel, kisebb szakadásokkal, 81x57 cm
18297.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,39
28,13

Drégely László festőművész kiállítása, István Király Múzeum, Székesfehérvár, 1986, kiállítási plakát, papír, jobb felső sarkában hajtásnyommal, 70x50 cm
18298.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Hejettes Szomjazók (Hejettes Szomlyazók/Helyettes Szomjazók) szenvedéjes élete, István Király Múzeum, Székesfehérvár, 1990, kiállítási plakát, litográfia, papír, hajtásnyomokkal, jobb alsó sarkában foltos, 70x50 cm
18299.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,39
28,13

1962 Országos Múzeumi Hónap plakát, 78×56 cm
18300.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

cca 1980 Schaár Erzsébet Gyűjtemény, plakát, ofszet, papír, Offset és Játékkártya Nyomda, apró lapszéli szakadásokkal, 81,5x57 cm
18301.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,30
11,88

cca 1972? Makovecz Imre (1935-2011) "Minimális környezet" c. 1972-es pályaművének kétoldalas neoavantgarde plakátja. Hn., ny. n., a széleken kis szakadásokkal, lyukakkal, valamint a sarkokon és a széleken sérülésekkel, 81x125 cm.  "Makovecznek 1972-re olyan útkereső munkái készültek el, mint például a Cápa vendéglő, a Sió csárda, vagy a balatonszepezdi borozó, mikor megfogalmazódik a gondolat, hogy az emberi mozgás formáinak kutatása az építész számára hasznos lehet. 1970-re Makovecz kimondja, hogy az építészet alapfogalmait devalválódottnak érzi, s az építészeti alapelemeket keresve az emberi mozgás vizsgálata felé fordul. Gerle Jánossal és Sáros Lászlóval mozgásanalógiákat kerestek bizonyos alaphelyzetekre, a síkságon, a lejtőn, a szakadékban illetve a szakadék szélén álló ember tudatos-tudattalan gondolatainak és érzéseinek mozgással való elemzésére. A gyakorlatok célja ezeknek az értelmes mozgásoknak a megértése. Annak észrevétele, hogy az ember maga, a benne lakó erők által milyen komplex formák kitöltésére, megalkotására képes. A gyakorlatokról készült fotók mind a négy esetben ennek a komplex formának az ábrázolására tesznek kísérletet. A mozgásformákkal való foglalkozás egyrészt építészeti hitvallássá alakult, miszerint "valóban és végérvényesen fel kell adni a kubista és konstruktivista festői szépségeszményt az építészetben", másrészt adta a minimális tér pályázat gondolatát. A feladat egy funkció nélküli, egyetlen emberi test befogadására képes elemi "ház" megfogalmazása volt. Negyven pályamű érkezett, ezek egyike a Makovecz-féle pályamű. Alapvetése: a minimális környezet megtalálására tett kísérlet során elvet minden építészeti stílust, az összes szerkesztési illetve szerkezeti elvet, a technika összes eszközét. Az ember minimális környezetét tehát nem egy kézzelfogható, lehatárolt térnek tekinti. A minimáltér megtalálásához három alapvető lépést tart szükségesnek. Elsőként a személyes tulajdonságokat és az ember szociális érzékenységét objektív valóságnak kell felismerni. Amíg eddig az állapotig el nem jut valaki, addig manipulálható. Másodszor a környezet objektív felismeréséig kell eljutni. Ebből, és önmagunk megismeréséből egyenesen következik a harmadik lépés, miszerint a másik embert is - magunkhoz hasonlóan - állandóan változónak kell tekintenünk. (Hiv: Nagy Lívia: Makovecz Imre Minimális környezet pályaműve. In: Makovecz Vándoriskola."
18302.

cca 1972? Makovecz Imre (1935-2011) "Minimális környezet" c. 1972-es pályaművének kétoldalas neoavantgarde plakátja. Hn., ny. n., a széleken kis szakadásokkal, lyukakkal, valamint a sarkokon és a széleken sérülésekkel, 81x125 cm.

"Makovecznek 1972-re olyan útkereső munkái készültek el, mint például a Cápa vendéglő, a Sió csárda, vagy a balatonszepezdi borozó, mikor megfogalmazódik a gondolat, hogy az emberi mozgás formáinak kutatása az építész számára hasznos lehet. 1970-re Makovecz kimondja, hogy az építészet alapfogalmait devalválódottnak érzi, s az építészeti alapelemeket keresve az emberi mozgás vizsgálata felé fordul. Gerle Jánossal és Sáros Lászlóval mozgásanalógiákat kerestek bizonyos alaphelyzetekre, a síkságon, a lejtőn, a szakadékban illetve a szakadék szélén álló ember tudatos-tudattalan gondolatainak és érzéseinek mozgással való elemzésére. A gyakorlatok célja ezeknek az értelmes mozgásoknak a megértése. Annak észrevétele, hogy az ember maga, a benne lakó erők által milyen komplex formák kitöltésére, megalkotására képes. A gyakorlatokról készült fotók mind a négy esetben ennek a komplex formának az ábrázolására tesznek kísérletet. A mozgásformákkal való foglalkozás egyrészt építészeti hitvallássá alakult, miszerint "valóban és végérvényesen fel kell adni a kubista és konstruktivista festői szépségeszményt az építészetben", másrészt adta a minimális tér pályázat gondolatát. A feladat egy funkció nélküli, egyetlen emberi test befogadására képes elemi "ház" megfogalmazása volt. Negyven pályamű érkezett, ezek egyike a Makovecz-féle pályamű. Alapvetése: a minimális környezet megtalálására tett kísérlet során elvet minden építészeti stílust, az összes szerkesztési illetve szerkezeti elvet, a technika összes eszközét. Az ember minimális környezetét tehát nem egy kézzelfogható, lehatárolt térnek tekinti. A minimáltér megtalálásához három alapvető lépést tart szükségesnek. Elsőként a személyes tulajdonságokat és az ember szociális érzékenységét objektív valóságnak kell felismerni. Amíg eddig az állapotig el nem jut valaki, addig manipulálható. Másodszor a környezet objektív felismeréséig kell eljutni. Ebből, és önmagunk megismeréséből egyenesen következik a harmadik lépés, miszerint a másik embert is - magunkhoz hasonlóan - állandóan változónak kell tekintenünk. (Hiv: Nagy Lívia: Makovecz Imre Minimális környezet pályaműve. In: Makovecz Vándoriskola."

Kikiáltási ár:
22 000 Ft
59,62
68,75

1985 Koncert szoborral, Galántai György új akusztikus szobrai, kétoldalas plakát vagy plakátterv, 29,5x21 cm. Ritka!
18303.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
10

2002 Sakkhúzás-Schachzug, Nemzetközi Performance Fesztivál, résztvevők: Block Csoport, Bukta Imre, feLugossy László, Szirtes János, Szombathy Bálint, stb. plakát, ofszet, papír, 47x34,5 cm.
18304.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Elektropleinair Sound diary, 1973, 1985-86, Mártha István, Bernáthy Sándor, Szkárosi Endre. Kétoldalas underground zenei plakát-nyomtatvány, papír, 40,5x25 cm.
18305.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

1967 Kovács Ferenc és Vidolovits László kiállítása, avantgarde plakát, papír, lap alján egészen apró szakadással. 42,5x29,5 cm.
18306.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,30
11,88

Villamos árammal főzzünk süssünk Budapest Székesfőváros Elektromos Művei kisplakát reklám nyomtatvány 17x24 cm
18307.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft