Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 532

Krúdy Gyula:  A kápolnai földosztás. (Limitált példányszámban megjelent hasonmás kiadás.) Budapest, (1978). (Mezőgazdasági Kiadó - Dabasi Nyomda). 61 + [9] p. Limitált példányszámban megjelenő bibliofil kötetünk Krúdy Gyula egyik publicisztikai anyagát teszi közzé hasonmás kiadásban. A Károlyi Mihály-féle kápolnai földosztásról kiadott riport eredetije 1919-ben jelent meg. A hasonmás után Remete László szerkesztő utószava (mely Krúdy Gyula írói teljesítményéről nem sokat mond, ellenben a rajongás hangján szól Károlyi Mihályról). Aranyozott kiadói bőrkötésben, japán fűzésű lapokkal. Jó példány.
21814.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

Kende Péter:  Eltékozolt forradalom? (Dedikált.) (Budapest, 2006). Új Mandátum Könyvkiadó (Kánai Nyomda). 233 + [1] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: "Horváth Istvánnak őszinte nagyrabecsüléssel: Kende Péter." Kende Péter jogász, közíró 1956-os kötete a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával a forradalom 50. évfordulója alkalmából íródott, és értelmezni kívánja 1956 fogalmát, mint gondolati tárgyat, és mint a nemzeti tudat egyik központi elemét. Az utolsó fejezetben az ötvenedik évforduló félresiklott megünneplése kapcsán a szerző pamfletíró hajlandóságokkal bíró, erősen szubjektív énje nagy erőkkel tör elő. Prov.: Horváth István (sz. 1943) közgazdász, külkereskedő, bonni nagykövet 1984-1991, bécsi nagykövet 2003-2010 között. Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
21815.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

21816.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

21817.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

Nyárády József: Árvető könyvvitel. Bp., 1944, Officina. 4. kiadás. 3 kihajtható melléklettel. Kiadói papírkötés.
21818.

Kikiáltási ár:
100 Ft
0,27
0,31

21819.

Kikiáltási ár:
200 Ft
0,54
0,63

[Theophilus Lány: Lis Transilvanica seu practica, Transylvanorum litigandi methodus. Claudiopoli (Kolozsvár), 1799., Typ. Martini Hochmaister,] III-X+2+116 p. Latin nyelven. Korabeli kartonált papírkötés, kopott borítóval, hiányzó címlappal
21820.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

Simon István:  Gyümölcsoltó. Versek 1949-1963. Budapest, 1964. Magvető Könyvkiadó (Szegedi Nyomda Vállalat). 1 t. (címkép) + 398 + [2] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Rusvay Tibornak szeretettel: Simon István". Simon István (1926-1975) költő, szerkesztő, országgyűlési képviselő, a Színművészeti Főiskola magyartanára. Gyűjteményes verseskötete karrierlépésekkel elismert politikai ódái jelentős részét közli. Tezla 4527. Prov.: Rusvay Tibor. [Rusvay Tibor (1926-2000) Déry-díjas irodalmár, pedagógus, váci helytörténész.] Kiadói egészvászon kötésben, enyhén hiányos, javított kiadói védőborítóban.
21821.

Kikiáltási ár:
800 Ft

Ujabb kori ismeretek tára. Tudományok és politikai társas élet encyclopaediája. II. kötet. Pesten, 1850, Heckenast Gusztáv, VI+666 p. Félvászon-kötésben, kopott borítóval, foltos lapokkal, régi intézményi bélyegzéssel.
21822.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

21823.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,05

21824.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

21825.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft